Sonntag, 26. Februar 2012

29 ŞUBAT YANi E.NFAL (25.02.2012 VAAZI)


29 ŞUBAT YANi E.NFAL
25.02.2012 Cumartesi
Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Vettegu fitnetel latusibennelleziyne zalemu minkum haasseten,vealemu ennallahe şedidul ikab.
sadakallahul aziym. Enfal suresi -25-
Esteuzubillah
Ya eyyuhellezine eamenu in tettegullahe yecal leküm furkanen veyükaffiru anküm seyyiaatikum ve yağfir leküm, vallahu zül fadzlil aziym.
sadakallahul aziym enfal suresi -29-
Allahümme salli ala Tabiballah
Allahümme salli ala Habiballah
Allahümme salli ala Ruhullah
Allahümme salli ala Rasulallah
Allahümme salli ala Tedbirullah
Allahümme salli ala Azizallah
Allahümme salli ala Seyfullah
Allahümme salli ala Kelimullah
Allahümme salli ala süleyman sultanullah
Allahümme salli ala Adem lisanullah
Allahümme salli ala Kuran Burhanullah
Allahümme salli ala hicaz icazullah
Allahümme salli ala beytul haram beytullah
Allahümme salli ala zemzem şifaullah
Allahümme salli ala ismail zebhullah
Allahümme salli ala ibrahim halilullah
Allahümme salli ala ibrahim celilullah
Allahümme salli ala ömer adaletullah
Allhümme salli ala osman hayaullah
Allahümme salli ala ali babul ilmullah
Allahümme salli ala ebu bekri sadakatullah
Allahümme salli ala Ayşe SIDIKATULLAH
Allahümme salli ala hatice Saffetullah
Allahümme salli ala meryem Bereketullah
Allahümme salli ala Asiye Barikatullah
Allahümme salli ala Havva Sukunetullah
Allahümme salli ala Züleyha Aşkullah
ve sallu ala seyyidina Yusuf Üryaullah
Salli ala Yakub Hasretullah
Allahümme salli Ala Hasan Hakimullah
Ve sallu ala seyyidina Hüseyin minel cennetullah
Ve sallu ala FATiMA Dehrullah
Ve Sallu ala Cebrail Vahyullah
Ve salli ala Mikail Mahyullah
ve sallu ala israfil Haşrullah
ve sallu ala Azaril ve melekei müznibin
tesbihi tespiti tedbiru Cum ayi Kiyametullah.
Yolculugumuza başliyoruz
Yolculugumuz Taa cocuklugumuzda okumuş oldugumuz Başagac ilkokulunun kütüphanesinin fikra kitabindan okudugum bir Fikrayi anlatmak ile başliyacak bunu daha önce bir vaazimizda yazmişdik fakat o vaazimiz maalesef kayboldu ve sanki tedavülden kalkti derken o vaaz yine gündeme geldi yani şubatin 29 u dört senede bir gelir ve bir sene gözükür ve dört sene tedavülden kalkar. varmidir böyle bir nesne dünyada bir sene gelip herkesce taninsin sonra dört sene kimseye gözükmesin. evet vardir hadi bir tefekkür edip bulun bakalim bu nesne nedir.
işde o fikraya gelince
Muzip adamin birisi arkadaşna mektup yazmiş ve demişki
Arkadaşim bana pazardan bir at satin al rengi ne siyah ne beyaz ne doru ne kirmizi ... (bütün renkleri saymiş) olmasin başka bir renk olsun demiş. arkadaşida ondan aşagi degilmiş bir müddet sonra cevap yazmiş ve demişki arkadaşim senin istedigin ATI satin aldim yalniz sen bu ATI almak icin Pazertesi gelme SALI gelme car..(Haftanin bütün günelrini saymiş) gelmede başka bir gün gel demiş.
fikra bu kadar ve hemen ikinci fikraya geciyoruz ve Adamin biri demiş tren kazalarinda en cok ölüm son vagonda oluyormuş demiş bunun üzerine arkadaşida demişki öylese şu son vagonu trenden cikarsinlar demiş.
Yani ey kardeşler ey insanlik ey ahir zaman ümmeti
ey mehdi cemaati ey ümmeti necat ölümün ve kiyametin tedbiri yokdur o illaki kopacakdir ondan kaciş ve kurtuluş yokdur insanoglu işde bu sondan kaciş hamleleri yapmasi sebei ile dünyamiz ve ay yaratildiginda ay 31 günde devrini tamam eder iken insanligin bu sondan kaciş davalari AYI ve Dünyamizi parcalamiş ve nuh tufani kopmuş ve Nuh tufani bu günkü KITALAR dedigimiz Asya Avrupa Amerika Avusturalya Antartika ve Afrika kitalarini oluşturmuş ve dünyadan ve aydan parcalar kopmuşdur bu kopma ayda ve dünyada yörüngede kücülmeye sebeb olmuşdur ve ay dünyanin etrafinda 28 ve 29 günde devrini tamam eder olmuşdur yani işde dünyamizda bu kücülme sonucu ekseni etrafinda en kücük devrini 28 günde yapar ve güneşin etrafindada 365 gün alti saate yapar. bu olmazmiydimiki düz hesap 365 günde yapsaydi yahut 366 günde yapsaydi işde geldik o bucuk vaktine yani bu dünyadan parcanin koptugunun deliline gelince kainati alemin haritasi insan bedeninde vucutan ayrilan parcalar vardir saclar sakallar tirnaklar ve birde erkeklerde sünnet kabugu, yani işde saclar kesilir fakat saclar vucuttan uzayip agirlik yapmaya başladigindan ayrilir ve tirnaklar kesilir uzar ve ici pis dolar ondan amma sakallar da öyle yani öyle pejmurde gözükmemek icin sakallar ve biyikda kisaltilir amma saglikli erkekde birde sünnet kabugu sünnet edilerekden vucuttan ayrilir yani eger bedenden bu parca atiliyorsa demekki kainattin üc yerinde kisalma oldu demekdir o nuh tufanindan sonra yani iki kafada ve 10 ellerde ve 10 ayaklarda ve birde belde yani kainati alemin tam ortasinda oda güneşimizde yani ilk sünnet erkeklere ibrahim aleyhiselam tarafindan yapilmiş ve kadinlarada sünnet SARE annemiz tarafindan Hacer Annemize yapilmişdir.
Biz bu vaazi ilk yazdigimizda kadinlara zulm ediliyor kadinliklari kesiliyor dediler yaygara kopardilar ve internette bizim o vaazimizi sildiler yok ettiler. kök bizde traş olmak sakali dahada güclendirir sacida dahada güclendir siz o vaazimizi sildiniz amma devir tamam oldu ve aradan dört sene gecti ve biz yine geri geldik ve o bucuk zamani, artik yil, yani şubatin 29 u yani sünnet kabugu yani dogdugunda erkeklerde ve kadinda olabilen fakat olmasi şart degil fakat daha sonra sünnet edilip kesilerekden kaybolan yani diger dört sene bir daha gözükmeyen. yani işde buda dünyamizdan o fazlaligin cenabi mevla tarafindan hesap edilip ve başini gidip bir kayaya carpmasin diye tedbir alinip dünyadan aydan ve güneşimizden ve daha 20 tane güneşden koparilan ve binlerce sac ve sakaldan yani gezegenden eksiltilen parca yani işde bu tedbir insanligin saadet ve sururu icin Rabbim tarafindan alinan tedbirdir. oysaki insanoglu haala ve haala daha o kafir güruhu bütün varini yogunu malini o enfal suresinde gecen ayetde oldugu gibi Allaha ve peygamberlerine aaasi gelmek yoldunda sarfediyorlar ve sarfedecekler buyuruyor rabbimiz. ve onlar cehenneme baş aşagi sürükleninceye kadar akillnamaycaklardir. o vaazimizdada dedik bu vaazimizdada yaziyoruz işde yukarda yazdigimiz fikrada oldugu gibi siz haftanin günelrinden birini cikaramazsiniz meger Rabbim işde böyle sünnet bogumu gibi birşey halketmiş olsunki onu vücuttan atmak vücuda hic zarar vermesin. yani kiyametin Cuma günü ikindi ile akşam arasi kopacagi rivayetlerde yer almakdadir. öylese siz hafta sonunu haftadan cikaramazsiniz yani eger cumayi cikarsaniz bu seferde hafta sonu perşembe olur perşembeyi cikarsaniz carşamba olur velhasil kelam trenin son vagonunu cikarmak tren kazasinda ölümleri azaltmaz cünkü son vagon cikinca ondan önceki gelen vagaon son vagon olur hatta bütün vagonlari cikrsan bu seferde motor vagaonu hem ilk hemde son vagon olur yani kiyametten ve ölümden ne kaciş nede kurtuluş vardir bunun caresini bulcaz diye ölye kafirlikde birleşip boşuna ugraşmayin saglikli insanda vucuttan atilcak başka bir yer yok hani birde hasta olursa bedemcikleri aliyorlar dokturlar veya böbrek hasta olursa böbregi aliyorlar veya veya ... yani eger insan şubati kabul edemez ise yani
isayi ve lokmani kabul edemez ise yani iki tabib peygameri yani
yani isa efendimizde doktor idi lokman aleyhisselamda doktor idi gecenki vaazimi dünya duysun diye googleye ingilizce ve almanca cevirmek istedim ve ceviri bölümüne yazdim ve cevir dedim nasil cevirdi biliyormusunuz allah bir brezilyanayimi paygamber yapmiş kimse bulmamişmi dercesine birşeyler yazdi yani google sanki canli benimle bir inatlaşiyor yani biz diyoruz lokman aleyhissemak kara idi ve köle idi sonra azad oldu kalin dudakli ve zinci burnu gibi burunlu idi diyoz bize diyorki google: Allah kimse bulamadimi peygamber yapicak yaziyor tercüme ederken . ulen ahmak google seni allah yaratdidi brezilyaliyi başkasimi yaratdi sen insansinda brezilyali hayvanmi ulen ahmak sen insansinda afrikali nijeryali hayvanmi ulen ahmak işde insanlari köle etmek bu zihniyatin eseri beyazlar üstün siyahlar alcak mahluklar onlar ancak köle olur zihniyati bu avrupa ve avusturyadada bir laf vardir birini kendine hizmete ettirdimyidi derler genellikle bu yabancilar icin dir benim negam derler yani benim zinci kölem demekdir benim negam demek.
işde bu zihniyattakiler almanyada türklere köle muamelesi yaptilar şimdiye kadar ve bütün yabancilara hep negamiz gözüyle baktilar onlar insan degil bizim zinci kölemiz hesabini güttüler oysaki iki kader arkadaşi isa ve lokman aleyhisselam yani dünyadan koparilan iki peygamber ve yaşayan peygmeberler yani lokman aleyhisselam ölümün sirrini biliyordu ve ölmedi ve isa aleyhisselam ise ayni o sünnet bogumu gibi vucuttan kesilen kisim gibi dünyamizdan alindi ve o dört sene rabbimizin katinda o bizim günümüz ile bir günü bin sene olan yil ile yani amma o bizim gezegenimizde dört yila tevafuk ediyor amma o büyük yildizda isanin kaldirldiginda alindigi yildizda eksilen kisim ayni sünnet bogumunun insan bedenine orani kadar yani kabugunun demiyoruz bogumun bu insandanda insana farkeder ve birde sünnetcinin marifetine bakar.işde o kadar zaman durup isa efendimiz tekrar dünyamiza geri gelcekdir.
peygemerimiz ise dünyaya sünnetli olarak dogmuşdur yani güneşden kopup kainata sürüklenip giden bir güneş parcasi yok bu bizim güneşimiz icin amma yani güneşler den kopan parcalar vardir fakat bizim güneşmizin hic bir yeri israf edilemez sadece sakallari ve saclari kisaltilirdiki onlarda dahi bütün ashaba dagilitilir ve bereket temsilidir. öyle sünnet edilip atilan bir parcasida yokdur.Bütün tam bütün yani güneşmiz ondalik basamaklara girmez ve 1 dir ve bütündür onun kesiri küsürü yokdur.yani birinci güneş ve 1 sayisi ve vahdet yani diger bütün yildizlar onun katlari şeklindedir yani bütün sayilar onun katlarindan oluşur.
işde şubatta doganlardan sadece sapiklar cikmaz ve lokman aleyhisselam gibi hikmet ehli kimselerde cikar ve isa efendimizde buluga kirk günde ermişdir ve bu kirk günü iseviler oruc tutarlar idi şimdi yine tutuyorlar fakat şimdiki oruclari sadece et yemiyorlar oysaki gercek oruc normal bizim orucumuz gibi oruc idi ve kirk gündür ve isa efendimiz kirk gün sonra dile gelmiş ve konuşmuşdur ve peygamber oldugunu ve adinin isa aldugunu kendine incilin kitap olarak verildigini söylemişdir. işde bunlarin takvimiyle yani bunlar bir rivayet ile isa efendimiz 12. ayin 24 dünde bir rivayet ile 12. ayin 27 sinde dünyaya gelmişdir derler ve ondan tam kirk gün sonra yani 31 gün ocakdan ve dokuz günde şubattan yani o sizin osten diye kutladiginiz yalnişdir ve bu kirk gün isa efendimizin buluga ermesi ve ergin ve kamil olmasi kirk gün sürmüşdür ve bu kirk günde nisana tesadüf etmez ve şubatin 9 una tevafuk eder ve şubatin dokuzuda sizin sandiginiz gibi meyvasiz pambulcuk agaci degil yahut ilk pambulcuk cikaran kiraz degil bilhaasseten kardelendir ve bembeyaz karlar icinde cicek acan karlari ve sogugu kirleri günahlari örten gafurur rahim olan Allahin bir lutfu ve ruhullah olan isa efendimiz ve kiş sogunun ardindan baharin ilk habercisi kardelendir yani cigdemdir ve oda meyvasiz degil onun soganindan salep üretilirki soguga ve gribe karşi aşi yapilcak ise ondan olmasi gerekir ve girp aşisi isa efendimiz ve penisilin isa efendimiz kişin kara sogunun caresi isa efendimiz karanliklarin aydinligi incisi incilin peygamberi isa efendimiz.
ümmeti muhammedin ve mehdinin hasreti isa efendimiz.
deccalin ve avenesinin ve küfrün düşmani ve kahru perişan edicisi isa efendimiz .
Güneşmizin sünnet bogumundan ötesi isa ve mehdi aleyhisselam.
onun geleciginin ispati ise kainati alemin haritasi insan bedeninde yine erkek den gelen döl ile yani meni ile insan bedeni bir dal daha ileri gider yani işde menide öyle hic durmadan uzamaz ve gelmez ondada kirk sirri vardir, yedigin lokmalar kirk gün sonra ayrilir ve en iyileri meni olarak husyeye doldurlur bunun oranida insan bedenine oranla sac kalinliginin kirkda biri kadar yani onunda kirkda biri penisilin bakterisinin boyutu onunda kirkda biri o ihtarneme yazimizda yazdik ve israile sesleniş vaazimizda yazdik ve isa efendimiz geldiginde onu bekar birakacak degiliz herhalde onu hepimiz dügünler ile törenler ile baş göz edecegiz ve onun eşi olcak olan kizimiz ne şansliki işde dedikya penisilin bakterisinin birde eşi ve karisi varki ve onun karisini yaratan kadiri mutlak olan Allah onuda korunmuş ve mühürlü olarak halketmişdirki o mühür yani kapali kutu olan vasfi bekaret zari dedik ve seyyidina sultanullahin kapisnin kilitinde aynen bu pensilinin dişisinin bekarat zari kadar ince schiht var dedik yani merkürden koparabilirseniz kopcak bir parcadan yapilcak böyle ince bir schiht bütün teknolojiyi alt üst edecekdir amma ondan bir parca koparmanizda mümkün degildir.işde sizin merkürden bir parca koparmaya gücünüz yetmedigi gibi dünyadanda parca koparamazsiniz oysaki cenabi mevla isayi dünyadan koparadi ve ay halkoldu ve merkürde muhammed alehisselamin son evladi mehdi aleyhiselam ve oda güneşimizin haktan sünnetli dogdugu o ayrilmiş sünnet parcasi yani o ondandir yani o bütündendir kim onu inkar eder ise muhammedi inkar eder muhammedi inkar eden Allahida inkar eder Allahi ve muhammedi inkar edenlerde enfal suresinde Rabbimizin buyurdugu gibi baş aşagi cehennemi boylayacaklardir.işde isa efendimizin gelmesine insan bedeninden delil yani insan bedeninde meni denen kisim insandan ayrilir ve yeni beden oluşdurur yani işde isanin gelmeside ayrilmasida o meni gibidir hem insana geri döner hemde insandan ayrilir yani erkek olur meni olur ayrilir kadin olur yine meni olarak kadina geri döner ve ve cocuk olur ayrilmasida berekettir dönmeside berekettir.
Allahümme barik ala muhammedin ve ala eeli muhammedin kema barekte ala ibrahime ve ala eeli ibrahime inneke hamidun mecid.
Rabbim ümmeti muhammedi barik eylesin ibrahim atamiz sünnet olmuşdu ibrahim atamiz .ondan sonra rabbimiz ibrahimi barik eylemişdi ve ondan ismail ve ishak olmuşdu sünnet kadindada erkekdede berekettir eksilme degildir. bu haftaki sünnetimiz erkek cocuklarinin pipilerinin sünnet ettirilmesi sünnetidir ibrahim sünnetidir ve ibrahim aleyhisselamdan sonra yani 10 el parmagi ve 10 ayak parmagi daha sünnet olmuşdur yani 20 peygamer daha sünnet olmuşduryani kainati alemin hartitasinda vucuttan kistlatilanlar ve isa efendimiz ile peygamber ailesi sünnetli dogmaya başlamişdir ve isa aleyhiselamda peygamberimizde sünnetli doganlardandir yani isa aleyhisselam ibrahim aleyhiselamdan sonra 21ci peygmeber ve peygamberimiz ise 22 cidir ve isa efendimizin 21 peygamber olmasi demek 21 yüzyil peygmeberi demek ve yani 2011in 12 ayinin 27 sinde isa efedimiz düynaya indiler amma şu an nerdeler Allahu alem ve peygmerimizin 22. olmasida onun sülbünden gelen son soy zinciri mehdinin yani 22. yüzyilda yaşayacagi yani 22. yüzyil kilit yili yani işde şalt yili dedikleri sene yani kilit sene. isa efendimiz dünyaya inince bazi şeyler unutturuldu ve şubatin 9 unda tekrar kemaline erdi ve isa oldugunu bildi. şimdi ey kafir deccal senin kicini kaziktan kurtarack biri varmi artik hadi o teknolijin seni bu kaziktan kurtarsinda görelim . kazigi yedin zokayi yuttun yani sen tespit edemedinki isanin inişini ki onun nerde ve kim oldugunu tespit edesin. isayi musa gibi firavunun sarayinda arayin yani isa senin cok yakininda amma sen onu bulamazsin rabbimin ona büyük tedbiri vardir ve sen ne zaman gebercen onun elinde yazilidir fakat sen bu yaziyi göremezsin.O kurani yakan amerika köpegine gelince senin karina tecavüz edenin öcünü almak icin askere yazildin sen köpek, amma ona tecavüz eden ilk afganli degil senin kardeşindi hadi kardeşinide yakda görelim karinada sor kardeşinede onun delilleri haala mevcut karindada kardeşindede izleeri mevcut . sen gibi ahmaklar kendi sinegini kovalayamazken elin inegine hoh demeye kalkar işde böyle sen önce sivrisinek puşt kardeşine sahip ol zindik sülalesi ana evlat kim kime dum duma sizde zindiklar. sen islami rezil edemezsin biz senin foyani söyleyip aleme teşir ettik bile hadi sen ayikla bu sivrisinegi ve pirincin taşinida görelim şimdi ne kadar erkekmişsin.kahpe cocugu senin karini muhammed mi tecavüz etdi o muhammed adini o afganli cocuga koyan anayada yaziklar olsun peygamberimizin adini dini mübinin şerefini böyle iki para etmez şerefsizlere karalatirisiniz.
kadin koycak başka ad bulamdinmi ki muhammed koydun onun adini sizden muhammed cikmayacagi dünden belli iken o adin şerefini şanini lekelettin.işde böyle sakin densizsce ad koymaya kalkmayin muasa korsun allahla kelam etcegine kumarda şeytanla kelam ederse o adin şerefi ne olur yahut böyle muhammet koyup ona buna tecavüz etmeye kalkarsa ne olur işde böyle dünya savaşi olur o densizin yüzünden muhammed musatafaya leke düşrülmeye kalkar öyle dini isim koycan diye sakin ola densizlik etmeyin sen sivrisinege muhammet adi koyarsan sivrisinegin cibilliyati delikden kovukdan girib onun bunun kanini icmek sen bu cibillyattakine muhammet adi veririsen ne olur adin şereefi şani.sivrisnek işde böyle kapidan bacadan girip bazende tecavüz eder allah muhafaza. yani önce islami ögrende öyle müslüman adi koy cocuguna sen. sen seni seni bil sen seni, sen seni bilmezsen patlatirlar enseni.
Ahdi atikde ismail aleyhisselam dogdugunda ibrahim aleyhiselam 86 yaşinda oldugu yazar ve ishak aleyhiselam yani yakubun babasi dogdugunda ise ibrahim aleyhiselam 100 yaşindaydi diye yazar yani ikisinin arasinda tam 14 sene var yani 12 bereket yili ibrahime melekler geldiginde ona demişlerdiki
ey ehli beyt Allahin rahmeti ve berekti üzerinezedir. buyurmuşlardi ve bu 12 bereketli yilda ismail aleyhiselam 14 yaşina geldiginde ishak dogdu yani allahu teala ondan sonra peygamber sülalesine bereket verdi ve bu iki peygamber 14 peygamber oldu yani Salli barik duasinin bereketi burdandir.
ve o 14 peygambere ek olarak birde mehdi verilmişdir ve oda salli barikin birinci kisminin ikinici bölümü yani allahümme salli ala muhammedin ve ala eeli muhammedin yani ehlibeyt bereketi mehdi aleyhiselamda son bulacakdir ve o meleklerin ehli beyt dedikleri soy zinicirinin ahir zamandan sonraki zamanda işde böyle afganli muhammedler gibi zina kumar yalancilar zalimler ehlinden olmamasi icin o soy bereketi orada son bulup ondan sonra devam etmeyecekdir. yani mehdinin cocugu yokdur hadisinin tevili budur yani ehli beyt zinciri mehdiyi gecmez yani mehdide o zincir son noktayi koyar fakat onu görenler ve onu görenleri görenler olarak iki kisim evliyaullah buluncakdir son Allah diyen zaata kadar.
işde erkeklerin sünnet ettirilmesi böyle bir berekettir kim soyunun bereketlenmesini diler ise erkekler su başka dinden olup gönlü islama meyilli olanlar önce sünnet olun yani o fazla kismi kestirin ve müslüman cocuklari sünnet berkettir korkmayin kacmayin sünnetden ve yine kadinin sünnet edilmesi sare annemiz tarafindan edilmişdir ve yine ibrahim aleyhiselamida sünnet eden sare annemizdir işde sünnet sare sünneti yani sünnetcilik sare sünnetidir memleketinizde sareler yetişdirin yani bu sareler sare sülalesidir yani sünnetciler sare annemizin soyundan gelenlerdir ve onlarda bu ilmi lokman aleyhiselamdan ögrenmişlerdir bunun bir tedbir oldugunu islamin kalesi odugunu bilirler ve o amerikan köpegine sesleniyorum senin karina tecavüz edenin afganli muhammed olmadigina delilide
kizlik zarinin kalan kisminda ilk mührü acanin alameti vardir ve onun sünnetsiz oldugu kabuklu gavur oldugu oradan alincak bir parca ile bugün, gün gibi aciga cikacakdir ve sen o afganli muhammede kizip islama savaş acamazsin onun adinin muhammed olmasi peygamberimiz muhammedi ve kurani suclamana sebeb olamaz fakat o afganli muhammedde sivrisenek tabiatli oldugundan kapidan bacadan girmiş olabilir bizde onuda temize cikracak degiliz.
Ebu Derda hazretlerine sordular:
bir mümin günah işlese ne olur ne lazim gerekir dediler.
oda cevaben
O benim yine mümin kardeşimdir. Kendisini hoş görürüm, işledigi günahi begenmem, ne zamn o günahi terketti daha sevimli kardeşimiz olur.
insanlar tevbe eden kimse ile oturup kalkmali kendisine yardimci olmalidir. Burdan o sonradan tevbe eden Afganli Muhammede sesleniyorumki Tövbe eden hic günah işlememiş gibi olur .
maazinde seni korkutup yolundan yildirmasin ömerde islama girmeden kizini kumlara gömmüşdü vahşide hamzayi şehit etmişdi islam tövbe edip dönenleri kucagina basar ve onlari temiz bir insan yapar yeterki tövbede sebat edebilelim. günahimizdan nedamet duyup pişman olup bir daha yapmamaya niyet edelim.
kizini kuma gömeni islam adaletullah yapti. bu gün ömer efendimizin şehit ediliş günü devriyeleridir. Rebiul evvelin 17 sinde şehit edilmişdi ve o sene rebiul evvelin 17 si bugünkü gibi rumi takvim ile şubatin sekizi idi ve miladi ile ise şubatin 29 idi. yani ömer efendimizde şubatin 29 dokuzunda allahin katina alindi yani insanliga adalet hep dört yilda bir geri gelir üc yil adeletsizce hotfuruşluklarla dolu 3 sene ve ve adeletle dolu bir sene yani ömer de şubat 29 doganlarindan idi ve şubat 29 ölenlerinden idi bu şubat 29 da doganlar ya pirincin icinde aranan bir kac taş danesi gibi kötü olanlar diş kiranlar yada ömer gibi dünyada gelmiş gecmişler arasinda dört taneden birisi olanlar yani işde bu haftaki dört SIRRI hz ali Hz osman HZ ömer Hz ali şubat 29 dogumludur aranan dörtten birisi dört senede bir gelenler yani dört direk islamin dört diregi.pirincin icinde taş olanlar ise onlarda dünyanin muzirlari arasaniz dünyada böyle muzirlarida bulamazsiniz onlarda dört senede bir gelirler.
Hz ömer Hz ALI HZ OSMAN VE HZ EBU BEKR
efendilerimizi buradan hayir ile aniyoruz ruhlari şad olsun inşallah.
şu andan itibaren peygamerimze ve ashabina Rabita ve murakabe yapmayi yasakliyoruz artik beyinler ve rüyalar okunur oldu kimsenin peygamerimizin siret ve suretlerini calmasina izin vermeyin ve kimse peygamerimizi ve ashabini rabita ve mürakabe etmesin bunu yapan kafirlere firsat verir ve o mübareklerin siret ve suretlerini kopyalamada kullanmalarina sebeb olurki buda peygamberimizin resim yapmak evde resim asmak haramdir sözününün ispati olmuşdur yani suretinin yapilmasina ve asilmasina izin vermemişdir öyleyse sizde rabita yapip onun suret ve siretini caldirmayin kafirlere .böyle bir işlem ile şimdi kafir ve hayin bilim adamlari ve deccal ve avenesinin kopyalama oyuncagi olmakdan müminleri muhafaza buyursun rabbim.

el fatiha maassalavat
Başağaçlı Raşit Tunca

Dienstag, 21. Februar 2012

RRR-ANDROMEDA 3 ÜNCÜ BÜYÜK AY (MÜDDEKiR) 17.02.2012 VAAZIRRR-ANDROMEDA 3 ÜNCÜ BÜYÜK AY (MÜDDEKiR)

17.02.2012 Cuma

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Velgad yessernel kurane lizzikri fehel min müddekir.

sadakallahul azyim Kamer suresi - 17 -

Allahümme salli ala seyyidina müzekkir

Allahümme salli ala seyyidina müddekir

Allahümme salli ala seyyidina mütedebbir

Allahümme salli ala seyyidina safiyyullah

Allahümme salli ala seyyidina neciyullah

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed Mustafa Nebiyullah

Allahümme salli ala seyyidina Nuh Nebiyyullah

Allahümme salli ala seyyidina ibrahim Narullah

Allahümme salli ala seyyidina ismail Nezirullah

Allahümme salli ala seyyidina isa Ruhullah

Allahümme salli ala seyyidina Musa Kelimullah

Allahümme salli ala seyyidina Harun Salihullah

Allahümme salli ala seyyidina Adem Lisanullah

Allahümme salli ala seyyidetina Hacer Safiyyeyi zemzemiyyi rahmetullah

Allahümme salli ala seyyidetina Hatice kübra Latifeyullah

Allahümme salli ala seyyidetina Ayşe Cemileyullah

Allahümme salli ala seyyidetina Meryam Ümmül isa hayaullah

Allahümme salli ala seyyidina Yusuf Basiretullah.yolculugumuza başliyoruz.yolcugumuz semanin derinliklerinden taaa andromedadan başliyacak

Süleyman Yildizinin yani andromedanin iki tane ayi vardir bir
tanesi DAvuddur bir taneside davudun ayi olan lokman yildizidir yani Ve
lokmaninda nasihat ettigi oglu vardir peygamber nasihati almiş evlat
yani ne oldu o zaman andromeda bir yildiz ve onun etrafindaki dönen
davud yildizi ve davut yildizin etrafinda dönen lokman yildizi ve
lokmanin etrafinda dönen lokman evladi yildiz yani ne oldu ozamn yine
R+R+R-r

Lokman aleyhisselam kisa boylu yassi ve cökük burunlu simsiyah
tenli kalin dudakli enli ve yarik ayakli idi ve israil ogullarindan bir
adamin kölesi idi adam onu azad etmişdi ve kendisine malda vermiş idi.

yani cenabi mevlanin yeryüzünde peygamber göndermedigi bir
millet yokdur yani ey Brezilyalilar siz ataniz lokmani unuturmusunuz ey
ispanyollar siz ataniz lokmani unuturmusunuz

ey cad ve nijerya siz amcaniz lokmani unuturmusunuz

ey şili ve meksika sizde amcaniz lokmanin oglunu unuturmusunuz
Süleyman aleyhisselam in zamaninda amerikaya ilk ziyaret ve ilk insanlar
gitmiş idi ve süleyman aleyhisselamin rüzgarin sürdügü ucagi ile
seyahatinde lokmanin akrabalarindan bazilarini amerikaya götürmüşdür ve
bazilarini brezilyaya bazilarinida şilide birakmişdir şilidekiler
lokmanin hanimi tarafindan akrabalari idi brezilyadakiler lokmanin
yegenlerinden olani vardi caddda ise kuzenleri vardi yani lokmanin
oglunun kuzenleri yani lokmanin kiz kardeşi ve oglan kardeşinin
cocuklari yani yeryüzünde peygameber ehli olmayan yer yokdur ve
peygamber gönderilmemiş millette yokdur ya nebi gönderilmişdir yada
peygamber. işde Andromeda öyle geniş bir güneş sistemiki yani sekiz
köşeli yildiz tasviri yapiyorlar fakat dokuzuncu bir ucu vardirki işde o
ucu kuyruk şeklinde ve o dedigimiz R+R+R-r yani andromedanin aylari hep
güneş gibidir yani yildiz yildiza baglidir bizim sitemimizde yildiza
gezegenler baglidir yani oki Müddekirdir yani dokuz köşeli yildiza
verilen ad Müddekir demekdir ve onun ayi olan yildiz müzekkirdir ve onun
ayi olan lokman yildizi mütedebbirdir ve onun ayi olan lokman evladi
olan yildiz hacer annemizin soyudur yani safiyullahdir onun evladi
ismail nezirullahdir yani yani bir başka yildiz ondan tarafa dogru
gittigimizda ibrahim yildizina yani narullaha variriz

safiyullahdan tarafa gittigimizde ise nuh yildizina yani
neciyyullaha variriz bizim güneş sitemimizde neciyyullaha baglidir ve
bizden başka harun musa ve isa yildizlarida neciyyullaha baglidir yani
nuh yildizina baglidir.

Lokman aleyhisselamin Tanidigi bir adam sordu sen bu hikmet
ilmine nasil vakif oldun hikmetli sözler söylersin herkes senin
sözlerini dinler kapinin eşiginde oturular yolunu gözetlerler dedi? sen
nuh ogullarinin siyah kölesi cobani degilmiydin nasil olduda böyle
hikmet ehli oluverdin dedi.

Lokman aleyhisselam yine ona hikmet ile cevap verdi ve dediki:

Ben Gözümü yumarim(harama bakmam)

Dilimi tutarim (yalan söylemem giybet etmem)

ihtirasimi önlerim(zina etmem mala mülkede tamah etmem)

Edep yerimi korurum(sülbümü korurum tesettürlüyüm)

kiyamimi uzatirim (namazimi uzun tutarim)

verdigim sözü yerine getiririm,

Konugumu agirlarim(ibrahim soyuna baglandigini ispat ediyor yani hacer annemize olan bagini)

Komşumu korurum( yani müslüman oldugunu ve soyundan peygamerimize ulaşilcaginin delili yani hacerin oglu ismail züriyeti)

Malayani ile ugraşmam(Boş söz Boş işle ugraşmam ve misir ehlinden oldugunu yani musayada harunada baglandigini anlatiyor)

işte bunlar beni Lokman yapti dedi.

Yani Ey doktorlar ehli lokman sizin soyunuz süleyman
aleyhisselama baglidir ey hemşireler ve hasta bakiciclar doktor
yardimcilari sizlerde soy olarak lokmanin kardeşlerinin soyuna
dayanirsiniz, öyle ise lokmani ve Davut aleyhisselami unutupta hikmet
ile hareket etmeyi unutupta sakin olaki soy zincirini bozmayin eger
Andromedanin yörüngesinde bir degişiklik olursa bu sirkilasyon halinde
taaaaa güneşimizi vurur ve o calkalanma ayi dünyamizin yörüngesinden
dişari atar ve ay yörüngeden cikar ise dünya depremlere ve sellere maruz
kalir ve newton kanunu ortadan kalkar o zaman dünyamizda aynen ayda
oldugu gibi cekim kuvveti olmayan bir gezegene döner ay olmasa dünyada
newton kanunu oluşmaz yani yer cekim kanunu oluşmaz işde o sizin insan
DNA sindaki buldugunuz R+R+R-r geni işde bu andromeda sistemini temsil
eder onda yapcaginiz bir oynama bütün sistemi helaka götürcek va
başiniza ve başimiza belalarin gelivermesine sebeb olcakdir madem
genlerle oyunuyorsunuz hastaliklari tedavi etcez diye oynuyorsunuz amma
işde insan bedeni kainati alemin haritasidir ki o harita icinde
Andromedada yer almakdadir yani süleyman yildizi işde o
andromedadirkimüddekirdir ki siz onu yani R+R+R-r genini sakin oynamayin
ona dokunmayin o sistemimizin yörüngesini sagalayan sistemdir onu
bozdumuydu ne yercekimi kalir nede gök cekimi yani sizin bozuk genli bir
cocuk üretmeniz demek yani kainati alemin haritasini bozdunuz demek ve
böyle bozuk bir sistemin yeryüzünde yörümesi gezmesi demek yeryüzünü
fesada ugratcak yecüc mecücler demekdir.

Rabbim müminlerini ve müminelerini bu fesad ehlinin yeryüzünü
inmesinden muhafaza buyursun bize mühlet ver rabbim daha iman ehli
cogalmadan fesad ehli yeryüzüne iner ise insanlik dagilir bir araya
gelmez olur o fesad ehlinin ruhlarini katinda bir müddet daha muhaza
eyle bizler ermedik ve erdiremedik insanligi ya rabbi bagişla merhamet
et ya rabbi

Lokman aleyhisselam köle iken efendisinin tuvalette uzun süre kalmasindan dolayi ona dediki :

Tuvalette cok oturmakdan ciger agrir, basur meydan
gelir,hararet başa kadar yükselir, orada hafifce otur ve kalk diyerek
seslendi ve efendisi onun bu sözünü tuvaletin kapisina yazdi.Ey bilim adamlari oynadiginiz geni bozuk yiyecekler ile
insanlari ya ishal ediyorsunuz yada kabiz ediyorsunuz ve bunun sonucu
insanlar tuvalatte cok oturur oldular ve bu sebebten ciger hastaliklari
meydana cikdi ve basur yani basur vucutun meme cikarmasi yani geni bozuk
demek yani yedigin eger sisteme uygun degilse dedikya DNA bir harita ve
o haritaya göre insan vucudu ne nereye gitcek nerede ne işe yarayacak
yazili hücreler bu kodlari okuyup neyi nereye götürceklerini ve nasil
kullancaklirini bilirler ve eger sizler böyle cenabi mevlanin
yaratmadigi ve sizlerin eliniz ile bozup ürettginiz maddeleri insanlara
satar iseniz vücuttaki hücreler o maddeleri listede bulamazlar ve onlar
nereye gitcek hesap edilmez bu yüzden onlarin dişari atilmasida zor olur
yani tuvalet adabi bozulur bu bozulmanin sonucu insanlar tuvallette cok
oturur ve ve bu yüzdende o meme cikarma olur ve o kainati alemin normal
olarak tuvalet yoluyla atamdiklarinin bu sefer dübüre götürüler fakat
exit kapisini yani onlar icin olan exit kapi cikisini listede bulmayinca
bu seferde dübürde kapinin agzinda birakirlar işde bu birakma sonucu
basurlar oluşur ve ciger bozulur.

ey insanoglu kendi eliniz ile kendi soyunuzu dünyanizi
güneşinizi hasta ediyorsunuz işde böyle yazda ne zaman gelcek bilmez
kişda ne zamn gelcek bilmez işde yeryüzünde akli bozuk özürlü insanlarin
cogalmasi demek işde deli: yazi bilmez kışı bilmez insanlar Tamaralar
dogar ortaya beyinsiz ahmaklar yeryüzüne bir kere geldimiydimi onlari
cikarip atamazsiniz yani işde delilerde aynen basur gibi cikiş kapsinda
meme olşuturular ve bu meme cogladimiydimi artik normal insanlar da
cikiş kapisindan cikamaz olurlar Allah muhafaza yani ölmeyen insanlar
ihtiyarlayip ölmeyen bunaklar dolar dünyada.EXIT kapisi kapandimiydimi
yani Tövbe kapisi kapandimiydi artik kiyameti bekleyin güneşin batidan
dogmasi ve ve kiyamet yani artik dübüründen atamayanlar bu seferde yine
azgin bilim adamlari sistemi tersine cevirince olcak olan yani artik o
genlerle oyamayi birakin yoksa büyük belalar insanligi kapida bekliyor.

Rabbimiz buruyorki :

esteuzubillah

inned dine indallahil islam.

sadakallahul aziym .

Allah katinda din islamdir öyleyse ey insanlik bu islam dini
,dini mübin ve kitabimiz kuran bize selamet ile yaşamamizin anahtaridir
kim kuranin ve şeriatin dişinda hareket eder ise helakdadir daaallin
ehlindendir sapitip gidenler güruhundandir.

Bu dini mübinin en son peygameberi Muhammed mustafadir

bizler dini ondan ögreniriz ve onun arkadaşlarindan ögreniriz
onun arkadaşlari arasinda en faziletli olanlari ise ashab en üstün ebu
bekri tutarlar sonra ömeri tutarlar ve sonra osmani tutarlar sonrada hz
aliyi tutarlar idi, eger ahir zamanda bir hükmü kuranda bulamaz iseniz
peygamerin sünnetine bakalim sünnetde bulamaz isek bu seferde önce ebu
bekirin tatbikini bakalim onda bulamaz isek ömerin tatbikine ondada yok
ise osmaninkinde ondada yok ise Hz alide illaki vardir eger onda yok ise
o zaman hak dostlarinin yoluna bakilir.

Tevbe hatalari giderir

eger bilim adamlari bu geni bozuk yicekleri cokca üretirler ise müminlerin tek kurtuluşu tövbededir tövbe şu alti şeyden oluşur

1-gecmişde yaptiklarindan pişman olmak

2-gelcekte onlari ve başkalarini bir daha yapmamayi niyet etmek

3-gecirmiş oldugu farzlari kaza etmek

4-haklarini gaspettiklerine tekrar haklarini iade etmek

5-Vücudundaki haramdan hasil omuş etleri eritmek ve artik helal ile beslenmek

6-Bedene ibadet lezzzetini tattirmak ve ibadete gayret göstermek.

Tövbe kapsi kapanmadan evvel bu hikmet üzeri tövbe ile amel etmeyi mümin ve müminlere rabbim nasip eylesin.

yukarda yazdigimiz kamer suresinin baş kisminda gecen ayetde
kafirler gözleri ile o yaptiklari korkunc akibeti görünce işde bu gün
ahir zamandayiz derler son zamandayiz derler. o surede gecen nuh
aleyhiselami yalanladiklari ve onun tebiligine engel olmaya calişdiklari
anlatiliyor yani o zaman nasil nuh aleyhiselama engel olmaya calişdilar
ise şimdide bize engel olmaya calişan

ahmaklar var Ey ahmak başkan ve avenesi eger siz engel olmaya
calişirsaniz. bizde Asahbi kehf ehli nasil o fetret devrinde son kalan
dinazorlar gibi son kalan iman ehli idi Rabbim onlari o fitneden bir
magarada uyutarak korudu ise bizde, Ahirzamandayiz forumumuzu acali üc
sene oldu yaklaşik, ve bizde muhammed ümmetinin ashabi kehfiyiz ve son
kalan dinazoruyuz ve bu son dinazor olarak o cikarci ahmaklara
diyoruzki:

Eger bu sözlerimizden vaazlarimizdan ve sizi uyarmamizdan
dolayi cehennem zilleti ile bizi yakacak olursa ondan ve sizden Rabbime
iltica ederim,Eger cennet bize yar ve yurt olmayacak olursa onu ve
uyardigim sizleri Rabbime şikayet ederim, Biz sözümüzde ve vaazimizda
yigitlerin kapisinda mukimiz biz o peygamerler hazeratinin ve muhammed
ashabinin ve hak dostlarinin kapisinin beksisi son kitmiriz, başka
kapilarda dolaşamayiz, Kimlere vaazlarimiz sohbetlerimiz igne gibi
dokunuyorsa biz onlardan bezdik ve nuh neciyullahdan meded dileriz , o
vaaz nasihat işlemeyen ahmaklardan gelcek bir kemik eksik oluversin.biz
muhammed ve ashabi kitmiriyiz Rabbim bize başka kapi aratmasin inşallah.

el fatiha maassalavatBaşağaçlı Raşit Tunca

Freitag, 10. Februar 2012

kafirlere-azabi-muejdele 09.02.2012 vaazi


iNKAR EDENLERE ELiM BiR AZABI MÜJDELE

09.02.2012 PerşembeEuzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

Fesiihu fil ardzi erbeate eşhurin vealemu enneküm gayre mugciziillahi ve ennallahe muhzil kafiriyn.

.........ve beşşirillezine keferu bi azabin elim.

sadakallahu aziym-tevbe - 2 tamami ve 3.ayetden bir bölüm

Allahümme salli ala Beşiirin ve Sallu ala mübeşşerin

Elahmdülillahi rabbel alemine Errahmenirrahim maliki yevmiddin.

kulhuvallahu ehad.

allahüssamed.

subhanallahi vebihamdihi subhanallahil azyim,

estagfirullahel azyimi veetubi ileyh.

Allahümme sallu ala isa Beşiirin

ve Sallu ala Ahmet Mübeşşerin

ve Sallu ala Mehdi Beşiirin bil isa aleyhisselam

Ve sallu ala mehdi mübeşşerin bil muhammed mustafa

ve sallu ala Adem , nuh, ibrahim,ismail,yakub, yusuf,
zülkarneyn, Davud ve süleyman, harun ve musa, zekeriyya ve yahya, isa ve
havariyyun, muhammed mustafa ve mehdiyyun ve beşiran ve mübeşşiran el
ehadiyyetü vel eahara. ve selamen cemiil enbiyai velmürselin vel
melaiketül mukarrebun.

Yolculugumuza başliyoruz

yolculugumuz sevenin sevdigini anmasi hakkinda olcakki

insan dünyada eger bir kizi severse kalbine ilhamlar gelir
şiirler dizer maniler okur ve cok kereler baktiginda dahi sevdigini
görür gibi olur, eger insan para severse neye baksa hep bir para görür
ve her gördügünden nasil para kazanilir onu hesap eder ve onun icin
varsa yoksa paradir, eger bir kuş ise onun icin degerli olan habbe ve
hububattirki süleymanin hüdhüdü süleyman nerdesin senin kanatlarini
yolcan deyince yerdeki habbeyi yeşerten Allah yemin olsunki diye yemin
eder ve söze ba
şlar yani kuşun dilinde azigi olan habbe degerli yani hububat ve
tohumlar deneler ve hüdhüd kuşuda o degerli habbesini yaratan yeşerten
Allaha yemin ediyor. yani eger insanin yaninda en degerli araba ise iki
lafinin birisi araba markasi olur araba lafi olur bir sohbet etcek olsa
araba lafi sohbet eder, eger bir adamin yaninda futbol degerli ise iki
lafindan birisi ya cimbom yahut fener, takimi ne ise onu zikreder falanki
mac filanki futbolcu diye lafa başlar ve bu kendinde galip olan sevdigi
şeyi onlarca kere tekrar etmekden bikmaz usanmaz her defasinda sofraya o
sevdigini koyar.

Ey gafil insanoglu eger sizler hüdhüd kadar olamadiysaniz o
zaman işde böyle arabayi sever arabayi yaratani unutursunuz, kizi kadini
sever o kizi kadini yaratan yetiştireni unutursunuz futbolu sever topu
sever Allahi namazi niyazi unutursunuz

hüdhüd ne dedi ne diye yemin etdi yerin altinda habbeye can veren yeşerten Allaha yemin olsun dedi ve söze başladi.

Süleyman celebi mevlitin Allah adin zikredelim bahrinde ne güzel söylemiş

Allâh adın zikredelim evvela (Allahın adını analım önce

Vacib oldu cümle işte her kula Gerekli oldu her kula buAllâh adın her kim ol evvel anâ (Allahın adını her kim önce anarsa

Her işi âsan eder Allâh anâ Her işini kolaylaştırır Allah ona

Allâh adı olsa her işin önü (Allahın adı olsa her işin önü

Hergiz ebter olmaya anın sonu Hiç bir zaman kötü olmaz o işin sonu

Bir kez Allâh dese şevkile lisan (Bir kez Allah dese aşk ile dil

Dökülür cümle günah misli hazan Bütün günahları dökülür Son bahar yaprakları gibi

İsm-i pâkin pâk olur zikreyleyen (Temiz ismini anan temizlenir.

Her murada erişir Allâh diyen Her dileğe kavuşur Allah diyen.Ey müminler ey insanlar kişi seviyorum deyipte sevdigini günde
beş defacik anmakdan geri dururmu namaz Allahi zikretmenin başidir,
insan hic Allahi sevdigini peygameberi sevdigini söyleyipte günde beş
defa sevdigini anmakdan onun hatirlamakdan ve yaad etmekden geri
dururmu.

Ey müslümanlar akil balig olmuş her müslümanin üzerine namaz
farzdir, namazki hem zikir hem fikir hem ibadet hemde dinin diregi yerin
ve gögün istikrari icin şarttir,Semayida ayakda tutan namazdir dinide
ayakda tutan namazdir zikirdir nasilki kemikler vücutu ayakta tutarlar
işde namazda öyle vücudu ayakta tutar amma kemikler sadece tek
başina vücudu ayakta tutmaya kadir olmadigi gibi ölününde kemikleri var
amma ölü ayakda dikelemez

insani ayakda tutan kemiklerin yaninda bir ruhdur candir, işde
namazda tek başina dini ve kainati ayakta tutamaz asil olan Allahi
zikretmekdir, ve namazda kuran ve zikir vardir, tesbihat vardir ruku ve
secdede yani hep zikir,

Enfal suresi 45 de Rabbimiz buyuruyor eger felah bulmak
dilerseniz felah bulamanin anahtari yani kurtuluşun anahtari Allahi cok
zikretmekdir. buyuruyor Rabbimiz.

alimran suresi 19 ayetdede Rabbimiz buyuruyor ki

Ne mutlu o kavmeki ayak üzeri olsalar ve yatsalar ve otursalar Allahi her zaman zikrederler.

Ashabi kiram peygamber efendimize sordular

Ya rasulallah amellerin faziletlisi hangisidir?

Peygamebrimiz de şöyle buyurdu:

Öldügün halde dilinin Allahin zikri ile yaş olmasidir.

Yine peygamberimiz buyurdularki ;

ashabina: size amellerinizin en hayirlisindan, sadaka verilen
altin ve gümüşten daha hayirli olanindan, kafire gaza edip onlar sizin
sizinde onlarin boynunu vurmanizdan daha hayirli olan amellerden söz
acayimmi diye sordu.

sahabiler ey Allahin rasulu o nasil bir ameldir dediler

rasulullah efendimiz de:

Allahu Tealayi anmakdir diye buyurdular.

Yine şöyle buyurdu Gaflet icinde bulananlar arasinda Allahu
Tealayi ananlar, ölmüşler arasinda diriler gibidir,kurumuş otlar
arassinda taze ota benzer, geldik püf noktasina

insan emme bilerek emme bilmeden beden diliyle Allahu Tealayi
zikreder ve hayvanat da böyledir nebatadda böyledir ne zaman nebatat
zikirden kesildi ona bicak vurulup kesilir ve sofraya gelir yenilir yani
bitki ölürse yeni cana gecmek icin sofraya gelir ve hayvanatda böyledir
ne zaman zikirden kesilse onu ya bir avci yahut bir kasap keser ve onu
sofraya getirir yahut bir aslan kaplan parcalayip yer, yani zikirden
düsmek demek ölmek demekdir oysaki insanda ise gercek zikri yakalayan
kimse dostuna gider yani haktan bir an bile gafil kalmayacak dereceye
ulaşdimiydi cenabi mevla o kulunu yanina cagirir gel artik sevgili kulum
diye işde seven sevdigi ile beraberdir kurali budur, hep bu sevmedeki
yalnişlar insani cenabi mevladan uzaklaştiriki işde kadin eş cocuk
sevgisi mal mülk sevgisi at araba sevgisi hepsi birer zindandir ki
insanin hakka ulaşmasina engeldir, işde insani hayvanatdan ayiran
özellik ise zikri daimiyi yakaldimiydi o hakkin dostu olur hak
dostlarindan olur eger Rabbim dünyada görev yapmasini diler ise dünyada
kullari hakka götürmek ile meşgul olur ve eger Rabbimiz mukarrebden
olmasini dilediyse o zaman hak katina alinir ve vefat eder amma onlar
ölüler degildir.

oysaki eger insan hayvanlar gibi zikirden kesilirse o zaman
afedesiniz eşşek cennetini boylar yani insan mal zikreder futbol
zikreder kadin kiz zikreder ev araba at zikrederde Rabbini bir vakit
dahi zikretmez olursa o zaman onun yeri hayvanlarin yanidir ve hayvanlar
onu yerler yani kurt börtü böcek yilan cigan,

oysaki hakki zikretmekden gafil olmayan insani ne börtü yer
nede böcek , cenabi mevla dostlarini yemeyi onlara yasak etmişdir.Daha
önceki vaazlarimizda müşahediyi zaattan bahsettik şimdi ise ona bir
aciklama daha getirecegiz

ceberut alemi hamelei arş denilen arşi tutan meleklerin
bulundugu makama verilen adddir,yani bunu deminki söyledigimiz ile
aciklar isek o zaman yani kainati alemin haritasi insan bedenini ayakda
tutan kemiklerdir dedik fakat kemiklerde tek başlarina tutamazlar dedik
onlarda can ve ruh olunca ayakda tutar dedik ve can ve ruhda namazdir
zikirdir dedik, öyle ise yani hameleyi arş yani arşi tutan meleklerin
makami yani cani tutan meleklerin makami can nerde kalpde fakat ruh ise
bedenin heryerinde yani namaz bedende kalp misali amma ruh ise bedeni
kaplayandir yani ruh tirnaginin ucundan koluna kafana cigerine kadar
her yerinde ve seni ayakda tutan şey yani, zikrullah, insan ne ile kaim
durur aykada durur yani nefes ile oksijen ile yani insan bilerek veya
bilmeyerek Allahi zikreder yani bilerek subhanallah der kuran okur
tesbih ceker amma bilmeden kafir olan dahi zikrederki herkes nefes
alarak vererek hu derki yani o Allah demekdir yani oksijen insani ayakda
tuttugu gibi kainatida ayakda tutandir oksijensiz ne hayvan olur nede
insan yani işde ceberut alemi demek oksijeni bize sevkeden meleklerin
oldugu yer yani insan bedininde akcigerler kainati alemdede arşu alayi
tutan melekelrin oldugu yer ve demişdikki insanin icindeki bir hücre zaat
kimdir diye sorsa icerdeki bir hücre zaati, hizmet ettigi zaati göremez
illaki ona bir gösteren olmasi lazidmir dedik ve işde oksijen vücudun
dişina cikip dişardan iceri giren oldugundan o zaati insani görendir ve o
insani icerdekilere gösterecek olan aynadir yani kim hakki gördüm dese
yalan olur cünkü hakki görmekde böyledir yani ancak bir ayine ile görür
yani hakki bizatihi müşahede bizlere nasip olmaz illaki bir ayine
gerekir, işde insan eger hakka dost olursa rabbini daimi zikire kavuşur
ise otururken kalkarken yatarken yan gelirken savaşda barişda vataninda
gurbette hep rabbini zikreder ise zikrini aritirir ise o zaman mukarreb
olur ve cenabi mevla onu cagirir gel kulum yakin gel diye işde o zaman
kul lahut alemine cikarilir yani kişinin ermesi demek oksijen gibi
olmasi demek amma insan erer ise önce karbondioksit olur ki vücuttan
dişari cikabilsin ve yani karbonla birleşen oksijen yani illa ölümü
tadacakki rabbine kavuşsun ve ölen kimse vücuttan dişari cikar ve eger
dost ise dosta götürülür ve o artik dişarda zaati müşahade eder yani
dişari ciksada onu tekrar diriltecek olan Allahi bilmez ise yine dirlip
yek ehadiyet olacak olan tek oksijen karbonsuz oksijen olamaz. yani her
oksijen bir candir ve onlari melekler getirir götürür gitcegi yere yani
oksijen olmakda yetmiyor seni getirip götürcek meleklerin olmasi lazim bu
kadar derin gitttik şimdi biraz yüze cikalim inşallah.

Başka bir mesele olan suriye ve beşar esad meselesine, ey
başbakan hemen men dakka dukka dedin gectin ulen kafirlere teröristlere
kapimi acarsin sen. suriye peygamberler yurdu sen bu peygameberler
yurdunu ve peygmber cesedi paklarinin kafirlerin eline amerika ve israil
yahudilerinin eline gecmesinimi istiyorsun bire ahmakmisinki kimi kime şikayet
ediyorsun Allahin peygamerlerinimi ele vermeye calişiyorsun sen .elbet vatanini
ve devletini milletini savuncak Beşar Esad bu
insanlari kaldiran! ayaklandiran ! özgürlük savaşi degil ,kafir müslüman
savaşidir ve ayni : araplari osmanliya ayaklandiran gavur oyunu bugün yine
oynaniyor ki o peygamer topraklari gavur eline gecer ise artik Rabbimin
vaad ettigi azab yakindir demekdir dört ay kaldi demekdir yukardaki
ayet tövbe suresinde yani enfal suresinin sonu olan tövbe bahri yani
2012 den sonra olacaklar listesinin bir bölümü yani eger suriye ve
peygamber mezarlari kafir eline gecerse o zaman kiyameti dört ay icinde
bekleyin Allahin vaad ettigi cetin ve elim bir azap
yakalayiverecekdir.Ey suriyede teröristlik edenler eger zulme
ugradiysaniz bilinki siz hakkin hakkina zulmediyorsunuzki zulme ugramis
olasiniz Rabbim adil olanlara adalet ile muamele eder.

Peygamberler ve veliler bunlardan müstesnadir onlar belalara gögüs geren kumandanlardir.

ve peygamberimiz bütün diger peygamberlerden fazilet bakimindan
üstündür ve ümmeti muhammedde diger ümmetlerden fazilet bakimindan
üstündür

Ey dünya nasil olurda sizler Allahin Aziz kildiklarini zelil
etmek istersiniz ey başbakan sen nasil olurda Allahin Aziz kildigi
peygamberlerin cesedi paklarini o alcak degersiz kafirlerin eline yem
olarak vermek istersin sen verir isen artik O, Cesedlerinin yenmesini
kurtlara kuşlara yasak eden cenabi hakkin adetullahini cignedin demekdir
ve o cesedleri kafirin ve pisliklerin oynamasina sebeb oldun demekdir buda
cenabi mavlanin büyük gadabini ceken bir günah olurki o gadabdan ne
müslüman kurtulur nede kafir kurtulur artik Allahin yasak ettigini sen
serbest kilcaksin ha bu öyle icki kumara benzemez icki iciveren kumari
oynayiverende tövbe eden bunun tövbesi yokdur mikroplar dahi bilirler
onlarin cesedlerine dokunulmayacagini senmi bilmezsin ey tayyip ve
avenesi.

Sen bilmezmisin Lut cölü esas suriyededir ibrahim aleyhisselam
ile hicret edenler babilden ayrilinca harrana vardilar orda bir müddet oturdular
ve ve oradanda ürdüne gectiler ve ürdündende misira gectiler bu yol
ibrahim yoludur kim bu yolu kesmeye kalkar ise ibrahim yolunu kesmiş
demekdir. gavurca gavur yakup yolu diye bir yol icad etmişler ve
yörüyerek bisiklet ile o uzun yolu katedip yakup sünneti işledik derler
sen nasil olurda bu ibrahim yolunu kesersin gecenki vaazimizda dedik o
yolu siz üstten kesseniz o yol yine yer altindan harrandan babile babilden misira
misirdan babile ve harrana yol bulur

bu sene kar üc metreyi aşacak hadi siz durun o firatin diclenin önündede görelim bakalim

ibrahim suyu ve sülbü bu sene gürül gürül akcak inşallah

harrandan taa misira kadar misirdan ve lut cölünden gecip musa
denizine ulaşacak kim durduracak ise bu soyu suyu durdursunda görelim
bakalim.Amerika senmi durdurcan yoksa senin köpegin israilmi yoksa
uşaklarin fransiz gavurlarimi sen kendi dölünü kirdin ey amerika ey
israil dölsüz ve susuz kalcak olan sizlersiniz ebter olacak olan
sizlersinz ibrahim suyu ve soyu akmaya devam edecek ey amerika senin
kanadan bile kuruycak merak etme sen kendi soyunu sopunu kurutursun
müslüman soyunu suyunu degil.

o senin ayarladigin peygamberlerin cesedine hazirlik yapan ordunu
taa milattan ikibin sene önce ibrahim aleyhisselam 318 kişi ile taa
dimaşka kadar kovaladi ve Dimaşkada isa inecek ve o senin şimdiki
hazirladigin 318 askerini ananin abdest bozdugu yere kadar kovalayip
gebertcek varsa itiraz eden gelsin orada isa ile carpişsin sanirmisin ki
Allahin peygamerlerinin cesedleri kimsesiz Rabbim isayi bu sebebten
sakladi ve peygamelerini bir peygameri ile savuncakdir ve o gelince
oradaki 318 peygmer dirlip kalkacak VE SENIN 318 ASKERiNiN hesabini dürecek
kah... cocuklarinin hesabini dürecek in
şallahu rahman.

Bu hafta fatiha cekmiyoz bu yazinin fatihasini isa aleyhisselam ceksin ve 318 peygameri azimuşan efendimiz okusun inşallah


Başağaçlı Raşit Tunca

Sonntag, 5. Februar 2012

FUTUHATi GAYBi 04.02.2012 VAAZI


FUTUHATi GAYBi

04.02.2012 CumartesiEuzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

71. Vetlü aleyhim nebee nuh iz kale li kavmihı ya kavmi in kane
kebüra aleyküm mekamı ve tezkırıı bi ayatillahi fe alellahi tevekkeltü
fe ecmiu emraküm ve şürakaeküm sümme la yekün emruküm ve şürakaeküm
sümme la yekün emruküm aleyküm ğummeten sümmakdzu ileyye ve la tünzırun .

72. Fe in tevelleytüm fe ma seeltüküm mir ecrin in ecriye illa alellahi ve ümirtü en ekune minel müslimın

73. Fe kezzebuhü fe necceynahü ve min meahu fil fülki ve
cealnahüm halaife ve ağraknellezıne kezzebu bi ayatina fenzur keyfe kane
akıbetül münzeriyn .

Sadakallahul aziym

Yunus Suresi 71-72-73

Euzubillahimineşşeytanirracim

Bismillahirrahmenirrahim

1. Ya eyyühen nasütteku rabbeküm inne zelzeletes saati şey'ün aziym .

sadakallahul aziym Hac suresi - 1 -

Allahümme salli ala mekinun

Allahümme salli ala metinun

Allhümme salli ala zü guvvetin metin

Allahümme salli ala muhemmedin ve elihi ve ashabihi ve hulefai
raşidiynel mehdiyyin-ve selamen zemzem ve ehli beytihi hacer ve ismail
ve ibrahim aleyhisselam ve selamen safiyyeyi zemzemiyye veş şitai
zemheriyye.

Ve merhaben ya Deli Tamara dön artik evine ki cemreler (cemileler) yerinden cikabilsin.

yolculugumuza başliyoruz yolculugumuz baharin habercisi
cemileleri cagirmakla başliyacak ki onlar bin günlük yoldan gelirler
bize.evet eksen kaydi kuzey kutbu güney gibi güneyde kuzey gibi
olamasada biraz soguma gercekleşdi peki bu neyin alameti:

esteuzubillah inne zelzeletes saati şey'ün aziym .

vaktinin alameti yani 22. sure aslinda bu sure 21. suredir
bilirmisiniz cünkü tevbe suresi enfal suresinin devami olup ana ait bir
bahrdir yani tevbe bahri o yüzden tevbe suresi yani 9 cu sure numarsi
aradan ciktimiydi o zaman enbiya suresi 20. sure taha suresi 19. ve hac
suresi 21. sure olur o zaman ne olur 21. sure ve 1. ayet yani hac suresi
1. ayet yani

esteuzubillah inne zelzeletes saati şey'ün aziym .

ayeti yani 21. yüzyil 1.ayeti yani enbiya suresi bittimiydi
demek oluyorki 21. sure başladi demek yani biz şimdi 2010 senesinden bu
yana yirmibirinci yüzyila ayak basmiş oluyoruz yani ne demek yani 2000
senesi demek 20 yüzyil demek ve 2000 senesinin sonu demek 20 yüzyilin
sonu demek ve 2001 demek 21 yüzyildan gün aldik demek yani 20 yüzyil ve
bir sene plus demek olur öyle ise ne demek oldu şimdi anladiniz degilmi
yani biz şimdi hac suresine gectik demekdir yani 21. sure 1.ayet yani
2010 dan sonrasi yani 1. ayetin ikinci kisminda yer aliyor bu zelzele
ayeti yani deprem ayeti ve görüldügü gibi depremler 2010 senesinden bu
yana cogaldi ve muhammed mustafa sadikul vaadil emin in sözleri ispat
olmakda ve kiyametin alametlerinden olan depremler cogalcak buyurdugu ve
hatta bu ayet ile rabbimizin bize bildirdigi yani o zelzele saati cok
büyük bir şeydir buyuruyor yani o büyük deprem saatine yol almakdayiz
Rabbim nereyi vuracak Allahu Alem suclumu yanar yahut suclulara göz
yuman sucsuzun diyenlermi yanar yahut müslüman ülkede tecavüz filimleri
cevirip mayolu klipler ceken azgin müslümanlarmi yahut bunlara göz yuman
hiristiyanlar ve ve suudi arabistanmi. din elden gidiyor diye bazi
hocalar birinci dünya savaşinda birleştiler ve 1913 de ittifak
devletleriyle birleştiler oysa asil dünya savaşi şimdi oluyor kim
ittifak devletlerini kuracak şimdi bakin kim kurdu avrupa birligi kurdu
ittifak devletlerini kime karşi ekonomi canavari dolari yenmek icin yani
kime karşi amerika ekonomisine karşi ne oldu peki bu seferde cin
ejderhasi cikti ortaya ezdera gibi bişey ortalikda ne yapti bu ezdara
yani ejdera ne amerika birakti önünde ne avrupa ne asya yani alevi ile
ortaligi yakti kavurdu peki kim kazandi bu savaşdan tabiki halk kazandi
yani cenabi mevla cin gibi bir ejdera ile milletin ciplak sirtina elbise
giydirdi fakirin cebine videolu televizyonlu kamerali fotograf makinali
cep telefonu koydu yani fakiride teknoljisiz birakmadi cin olmasaydi
kim alabilcekdi almanyanin phlipsinin grundigin yapacagi televizyonlari
ucuza kim alabilcekdi bu cep telefonlarini ucuza ne olcakdi zenginler
lüks icinde televizyon cep telefonu bilmem ne icinde olcak fakirlerde
agzini yorup onlara bakip kalcaklardi ne oldu cenabi mevla fakiride
düşündü ve ahir zamanda cin ejderhasina can verdide ejderha bu iki devi
yikti gecti önünde ne avrupa birligi nede amerika duramdi iyimi oldu
evet Rabbim ileri gidenlere hep dur diycek bir sivrisinek yahut işte
böyle bir ejderha cikariverir.

Gelelim futuhati gaybi meselemize mülhime makamina yükselen
nefisler artik nefsinin emirlerini dizginleyebilirler yani nefsi bir
vahşi at olarak algilar isek at daha vahşi iken sirtina kimseyi almaz
alsada kalkir atar rodeodaki gibi amma mülhime makamina cikan bir nefis
ata söz gecirir ve sirtina palan vurar ve onun sirtina cikar ve onun
üstüne oturur ve at ne kadar haşin olursa kuvvetli ve vahşi olursa o
kadar cok düşme gercekleşir ve eger binici attandan düşmekden yorulmaz
ise bir zaman gelir artik at sirtindan insani yani bineni atmaz olur ve
ehil olur ve sirtina binen ona yular takarki artik onu bir yular ile
dizginleyip cekince dur salinca yürü emri ile idare eder yani insanda
mülhime nefis makamina cikinca ayni at hikayemizde oldugu gibi nefis onu
günaha cagirinca ona dur diyebilir ve günahdan el cekebilir ve bu el
cekmler taa at tamemen uysal hale gelinceye kadar devam eder yani bazen
düşer günah işler amma sonra enfal suresinden bir bahr olan tevbe ile
tevbe edip tekrar atin sirtina biner ve ve artik onu güde güde nefsin
azginliklarina karşi gele gele ve günahdan elcekme sözü vere vere nefsin
mülhime makamina cikmasi saglanir ve işde bu bazen düsüp günah işleme
bazen aglayip tövbe edip pişman olma hali olan müslüman ve imanli
kimsenin bulundugu nefsin makamina mülhime nefis denir ve artik
günahlara gem vurulup at islah olunca onda, günahlara dur deyip bir de
güzel ahlaklar sünnetler o kişide sifat haline dönünce yani güzel ahlak
sahibi olunca kişi artik geri düşmesi az olur ve ilerlemesi mutmain
nefis olur ve gerilemesi mülhime olur yani ehil olan at artik sahbini
sirtindan atmaz fakat kendisine takilan yular ile bazen dur bazen yürü
emri gelir fakat bazen olurki karşisina bir yilan cikveririr yani onu
korkutacak bir azgin nefis karşisina cikiverir iki dilli bir kah pe
cikar ve evli ise onun iki diline uyup karisini aldatirsa yahut kadin
ise iki dilli bir puşt cikinca onun karimi boşacan seninle evlencen
lafina inanirsa o zaman o nefis ati sahibinin dizginini yani yularini
falan unutur ve sahbini sirtindan ativerir cünkü yilan cikti karşisina
yani iki yüzlü kah peler cikti . işte bu zamanda nefis taa levvameye
kadar düşebilir hatta emmare bissüi bile olur yani eger zina tatli gelir
iki yüzlü kah peler tatli gelirse artik onlarla yaptigi zina fiili onda
ayip olmaz yahut günah olmaz yahut artik o yaptigi zinadan pişmanda
olmuyorsa emmare bissüi olmuş demekdir aşagilarin aşagisina düşdü
demekdir yani mülhime nefsin makami öyle istikrarli bir makam degildir
her an düşme olabilir .işte futuhati gaybiye gelince eger mülhime nefis o
ati dizginleyince sünnet ile kuran ile yol alirsa atini öyle kira
bayira sürmez ise güzelce timarini yapip yemini verip suyunu verip
palanini takip caddede sokakda efendi efendi biner ise harama bakmayip
helal ile yetinir dişarda haram görünce cani cekiverirse bu mülhime
nefisdeki kimse o zaman muhammedin(S.A.V) sözü aklina gelirde o dediki
dişardakinde olandan senin evindeki hanimindada var canin dişarda o
haramdan dolayi cinsel istek duyarsan hemen evine git ve eşin ile
münasebette bulun yani onda olan senikindede var degişen birşey yokkine
işte mülhime nefis haramdan elcekip helal ile yetinmeye başlayinca onda
ilerleme olur bu elcekme amma zinadan el cekme olur amma haram ve
şüpheli şeyler yemekden elcekme olur amma daha bir başka amel ile olur
ve ilerlemesi mutmain nefis makamnina cikmak olurki o kimsede futuhati
gaybiler keşfetmeleler başlar yani cenabi mevla zaman zaman gaip
aleminden bazi tasvirleri o mutmain nefse göstermeye başlar yani
gelcekteki olacak olan bazi meseleleri daha onlar olmadan hissetmeye
başlar bazen olur biri gelmeden gelcek olani hisseder yahut telofon
gelcegini bilir bunlar daha başlangiclardir daha sonra bazi kaza ve
belalara karşida tedbir almasi icin ona bazi haller gösterilir işde
nostradamusun bu mülhime nefisden gecip mutmainneden caldliklari bazi
futuhati gaybileri yazmasi o nostradamus kehanetleri denen yazitlari
ortaya koymuşdur oysaki muhammed aleyhisselam ve kuran var iken müslüman
kendine nostradamuslar aramaz peygamberimize taaki kiyametten ve
haşrdan cennettekilerden ve cehennemdekilerden bazilari futuhati gaybi
ile bildirildi onun sünnetleri dururken başka futuhatlar aramak ahmaklik
olur.

Birde Tasavvufda nispet diye bir şey vardirki bunun temsili
misali iyi koşan bir at icin iyi bir kisrak ararlar yani iyi bir ana at
iyi bir koşucu at dogurur yani bir başka misal humuslu toprakda yetişen
bitki verimli toprakda biten bitki ile corak toprakda biten bitki ayni
olmaz corak toprakdaki kavruk kalir boyu uzamaz yahut denesi az olur
amma humuslu toprak bir de yagmuru yer ise cok verimli ürün verir işde
tasavvuf yoluna gircek kimsenin soyu yani annesinin soyu yani arap atimi
ingiliz atimi yahut saf kuyruklu koyunmu yahut sütlü mantafonmu bunlara
nispet denilirki iste nispeti güzel olan bir soofi yani soyu anasinin
yani topraginin humuslu olmasi onun tasavvufda cabuk ilerleme
saglamasini saglar babasida yani suyuda iyiyse o bölgenin, yani babasida
müslüman ve tasavvuf ehli yahut imanli bir kimse ise bu kimsenin bu
nispet ve su ile ilerlemesi kolay olur yani arap atinin en zayifi bile
anasinin hatirina pahaliya satilir velhasil kelam.

birde istisnalar kaidei bozmaz kurali geregi bir ata sözü
vardir evde avci zagar icin sümdük köpek beslenir derler bazen anne bazi
hatalar yapmiş olur ona buna sunmuş olur amma işde ondan dogcak bir
avci zagar icin yani döl almak icin sümdük köpek beslenir haa bizim
sözümüz degil ata sözüdür bu anlayan anlar ve alir bu sözü.

yani evlenmek ve ve döl almak mühimdir bunun icin bazende bazi
hatalara göz yumulur.Baba sülbdür soy sopdur ana toprakdir Allahu teala
hazretleri cin gibi malezya gibi bir yerde muson yagmurlarinin yagdigi
camurlu toprakda bile bitiriyor oradan herkesin kaşik kaşik yedigi
pirincler pilavlar bitiriyor yani ana toprakdir ananin toprak olmasi
onun camur olmasi bile degerli yani camurda bile bitiren allah senin
bazi hatalari örtmeni emreder ve nefsine yani atina sahip olup evdeki
ile helal ile yetinip harama kucak acmadan ilerlemen ve topragini ekip
bicmen emrolunmuşdur.

ve ahir zamandayiz bugün türk televizyonlari yeni dizi
furyasinda halka zina aşiliyor yani coluk cocugun aklina zina sokuyor
tecavüz sokuyor yani artik depremin neden gelcek oldugunu o hac
suresinin başindaki hemen birinci ayette gelmesi ne demek yani deprem
zinadan dir ne zamn zina cogaldi harama el uzatanlar cogaldi dünyada
hemen yikim olurki işde ahir zamanin gencliginin fikri zina mayasi ile
yogruluyor ve bunlar kisa zaman sonra meyva verir ve zinanin cogalmasi
demekde deprem demek yani 2012 yili demek belki bu birkac yili icine
alabilir yani depremler cogalcak demek yani yikim yili demek ve dünyanin
eksen kaymasida boşuna degil velhasil kelam oda müslümanlarin
azginlaşmasi ve kafirlerin ise artik kafirlikden bikip müslümanligi
secmelerine sebeb olcak ilk alemet yani mehdi kerametinin birinci ayagi
yani kuzeyi güneye güneyi kuzeye cevirmek yani artik kafir kafir
olmayacakda müslümanin diyen kafir durumuna düşcek demekdir bu. işde
görüyoruz türkiye gibi müslümanin diyenlerin icinde böyle tecavüz
sahneleri insanlara gösterilip cocuklarin aklina kazinirsa artik tecavüz
kacinilmaz olur bugünün gencleri tecavüzcü coşkunlar olur gazozcu
bilmem kimler olurlar ve artik altmiş yaşindaki adamda genc kizlara
sulanir 17 yaşindaki gencde ciplak kadinlara bakip 17 yaşindaki genc 30
yaşindaki 35 yaşindaki evli kadinlara yahut genc kizlara nasil tecavüz
edilir hikayaleri kurar olur. nefis öyle attirki gördügünü ister
duydugunu ister yani göz görünce eller tutar yapar velahsil kelam

Rabbim bu yikim vaktinin deprem saatinin şiddetinden müminlerini inanan halis kullarini muhafaza buyursun inşallah.

Ey insanoglu sizlere bir müjde haberi vermeye gelince

cenabi mevla zalimler güruhunun başina zalim bir hükümdar
gecirip onun halkada zulum ile muamele etmesini saglamiş zalimelere
karşi zulum ile, ve imanli kimselerin ehil olcak kimselerin başinada
adil bir hükümdar gecirip halka adil olarak davranmasini saglamişdir
adeletli olanlara adalet ile muamele etmesini saglamişdir öyleyse
zamanimiz eger mehdi aleyhisselam zamani ise Rabbim diliyorki halk
adaletli olsun ki adil hükümdar mehdi başa gecsin ve dünyanin
hakimiyetini adalet ile yönetsin eger sizler adil olmaz iseniz daha
mehdinin başa gecip dünyayi adalet ile doldurmasi uzun zaman sürecek
demekdir ve ve eger zalimlerden olursaniz sizleri deprem
yakalayivercekdir hadi bakalim mehdinin tedbiri belayi saviyormuymuş
yani sizler helal ile yetinip harama el uzatmazsaniz ve işinizde
evinizde sokakda kirda bayirda insana karşi hayvana karşi hatta maddlere
ve dogaya karşi ne kadar adil olur iseniz bu dünya o kadar adalet ile
dolar ve mehdi bir an önce başa gecer ve bu dünyanin surur ile yönetilip
gelcek belalara karşida tedbir alinmasi saglanir yok eger sizler
musanin ümmetinin misirdan ayrilip isralin oldugu yere gelince rabbine
dede biz bu kudret helvasindan ve bildircindan bikdik yani mantar ve
bildircin yemekden biktik bize mercimek sogan sarimsakda versin demeleri
üzerine Rabbim o millettenden rahmetini almişdir yani azgin bir millet:
olan ile yetinmeyip yani evde karisi duruken gider elin kadini ile kizi
ile zina eder yani harama uckur cözer ve sogan sarimsak ister ki agzini
kokutsun velhasil kelam.

işde böyle azan milletten rabbim rahmetini keserde onlara
KITLIK verir ve sogan sarimsaga kitliga talip olurlar zina ikinci olarak
KITLIK getirir. ne kadar kar yagmur yagsada mehdinin bereketi insanlar
üzerine dogsada insanlar islah olmaz ise azaba dücar olurlar işde
mehdinin tedbiri ise herkes elindeki ile yetinmeyi harama el acmamayi
ahlak edinirseler bu deprem bizleri yakalamaz inşallahu rahman.Kader
cizgisinde hep bir alternatif yol vardir eger islah olursa yolu vardir
ey insanlik Allah rizasi icin islah yolunu secin yoksa vay o ayetde
yazan büyük yikim saatinin şiddetine .

isa aleyhisselamdan ikibin yil önce ibrahim aleyhiselamin vakti
olan zamandirki o zamanda insanlar gök ilmi hakkinda cok büyük
bilgilere sahiptiler o devirde astroloji büyük bir ilimdi ve bazi
astroloji alimleri gökteki yildizlara bakarak gelcek den haberler
okuyorlardi ve bir gün nemrut bir rüya gördü büyük bir yildiz dogdmuş ve
bu yiildizin işigi ayin ve güneşin işigina galip geldigini gördü ve
müneccimlerini cagirip sordu dediler bir cocuk dogcak adinin ibrahim
olcagini ve onun nemrutun bütün saltanatini ve dinini degiştricegini
söylediler yani astroloji bu kadar ileride idi o devirde ve rüya
tabirinide biliyorlardi ve nemrutun firavun gibi cocuklari öldürtmesi ve
erkeklerinin kadinlarla birlikte olmasini yasaklamasi tedbirleri
ibrahim aleyhisselamin dogmasina engel olamadi ve ibrahim aleyhiselam
dogdu bir günde bir hafta gibi bir haftada bir ay gibi bir ayda da bir
yil gibi büyüdü ve dogdugu magarada 15 gün kaldi ve yani harranda kitlik
olmasi üzerine ibrahim aleyhiselamin babasi Azer nemrutun bulundugu
yere gitmişdi ve ibrahim aleyhiselamin babasi nemrutun sadik adami idi
nemrut bu rüyadan sonra ibrahim aleyhiselamin babasini bir iş icin
harrana göndermiş ve ona Karisi ile birlikte olmamasini SIKI SIKI tenbih
etmişdi cünkü o ibrahim olcak cocugun dünya gelmemsi icin erkeklerinin
kadinlarla birleşmesini yasaklamişdi ibrahim aleyhisselamin babasi
harrana varip nemrutun işini yaptiktan sonra sözünde duramayip kadininin
yanina vardi ve ehli münasebette bulundu ve ibrahim aleyhiselamin
annesi ibrahime hamile kaldi ve ibrahim aleyhisselami babilde kusa
denilen mevkide bir magarada dogurdu ki magaada dogurma sebebei onu
nemrdun öldürmesinden korktugundan magarada dogurdu ey ibrahim tatlises
annen de seni magradami dogurdu öylese bu ahir zamanda ibrahim
sünnetinin son ibrahimi sensin yani sakli dogrulan ve magarada dogrulan
cocuk işde o senin dogdugun magara ibrahim magarasinin ikinci yüzü olup
yeryüzünde dört büyük magara vardir birincisi Adem atamizin vucudu
paklarinin icinde buluundugu büyük magara bu gözlerden saklanmişdir ve
ikinci magara hira daginda ücüncü magara sevr daginda ve dördüncü magara
bir ucu babilde olup bir ucuda harana cikan o ibrahim tatlisesin
dogdugu magara.

ibrahim aleyhiselamin hakdan gelen sünneti magarada dogmak ve
cocugu 15 gün annesinden başka kimseye göstermemek yani halis arap ati
hani o cüneytin bir filimi vardir ya cüneyte gözleri kör adam bir at
yetistiriki hic güneş göstermeden büyütüp sonra güneşe cikarmak yani
işde o at saf kan at olur. ya geldik yine nefis terbiyesine eger bir
kimse dogdugunda onbeş gün salih bir anneden başkasini görmez ise saf
kan arap ati olur ve o kimsenin yani sahibi ati egitip dizginledimiydi
hicbir at ona yetişemez yani.işde nefisde eger dogdugunda karanlikda
durur ise o zaman nefisin gördügü bir günah yok calabilcek birşeyi yok
yani şeytan dahi müdahele edemez cünkü hirsiz eve girse karanlik ise
evde ne bulursa onu alir yani elindede fener yok ise artik karanlikda
evde ne bulabilirki işde nefisde ve şeytanda bu cocuk ilk dogarken eline
onun planlarini geciremez yani karanlikda calacak bişey yokkkine o
yüzden cocuk işde ibrahim aleyhisselam gibi olur bütün putlari yikarda
birde kurnazlik edip bak bunlari bu büyük put kizmişda yapmiş desinler
diye baltayi büyük putun boynuna asar o büyük putuda ona sorunca
müşrikler bak balta büyük putun boynunda bu büyük put onu birakip bu
kücük putlara taptiginiz icin kücüklere kizmiş ve onlari öldürmüş der
müşriklerde hic bunlar konuşurmu deyince onun konuşamayacagina
inaniyorsunuzda nasil Allah olmadigina inanmiyorsunuz deyince müşriklere
vercek cevap birkamayacak kadar akilli ve hak yolunda kurnaz olur. yani
karanliklari yirtan bir aydinlik olur o kimsenin ruhu, ve nefsine galip
gelir.

yani bu haftaki sünnetimiz cocugu dogdugu ilk 15 gün karanlikda
tutmak ve annesinden başkasina göstermemek.Varsa bu devirde saf kan bir
arap kisragi dogursun böyle evladini yalniz başina ve karanlikda vede
kalsinda 15 gün karanlikda yalniz başina görelim o evlat nasil bir saf
kan oluyormuş velhasil kelam.

Rabbim Müminleri ATI nada avradinada sahip olan ve nefsine gem
vurup helallerle yetinip harama el uzatmayan kullarindan eylesinki ki
mehdi böyle kimselerin cogaldigi zamanda ortaya cikar artik.El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit TuncaAraf 7 Racfe 78-Kibris 26.01.2012 Vaazi


ARAF 7 RACFE 78
26.01.2012 Perşembe

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Ellezinet tehazü diynehüm lehven velaiben ve g*arrethümül hayateddünya, felyevme nensehüm kema nesu ligaae yevmihim heza vema kaanu bieayatina yechedun.
Sadakallahul aziym Araf Suresi -- 51 --
Allahümme salli ala ARafa ve ARefe ve AARife ve ARufa
ve Raaife ve Raif
veselmen Ahmet er RUFAI ve selmen cemaati Rufai
ve selamen Ahmet Arabi ve dusuki.Ve selemen şeyh Bedrettini nakşibendiyyi.
Yolculugumuza başliyoruz Yolculugumuza yakin zaman önce vefat Eden Rauf Denktaşa Allahdan Rahmet diler ve ailesine en icten başsagligi dileklerimizi sunarim.
inna lillahi ve inna ileyhi Raciun.
Hemen yolculugumuza Araf Sirrrini aciklamak ile başliyacagizki Aaraf veya AREF veya ARaf veya A Raf ve Raif veya Rauf demek
asili duran demekdir yükseltilip ve asili duran demekdir.yani hem yükseltilmiş olcak hemde asili duracak.
işte KIBRIS bir ada hicbir yer ile bir baglantisi yok denizin ortasinda yani hem deniz gibi derin bir yer var hemde o denizin icinde yükseltilmiş bir yer var orasi ada olmuş hemde bu adada hem kafirler var hemde müslümanlar var yani enossis tarikatinin yani şeytan tarikatinin mensublari var hem hemde ümmü eymenin torunlari var o adada peygamberimizin halasinin soyu var o adada yani nazim kibrisi var yani ümmülü kandili.

ümmü eymenin kandili yani ebu bekrin tükürdügü kandil.
Yani işte araf da cennet ve cehennemin arasinda olan ve raf şeklinde olan fakat asili oldugu yer yani bir bagi yok öyle havada asili vaziyette bir raf şeklindedir burada AARifler oturur ve Raifler oturur ve RAuflar oturur yani yükseltilen ler oturur.Yani bir sir daha Raifler demek irşadi soldan saga dogru olanlar yani Raşid onlarin sagindadir onlar Raşide dogru soldan saga dogru hareket ederler ise ulaşirlar ve Arifler ise irşadlari ARif yani RA si sagdan soladirki bunlarin irşadida sagdan sola dogrudur yani onlarda raşidi aradiklarinda sollarinda bulurlar.
yani Mehdiyi ahir zamanda arayacak olanlar icinde ayni sistem gecerlidir yani mehdiyi arayacak olan müslümanlar Aariflerin sistemi ile arayacaklar ve onlar onu sool taraflarinda bulacaklar fakat hiristiyan ve diger ümmetten olanlar ise onu aradiklarinda onu sag tafalarinda bulacaklar yani ayni raifler gibi bulacaklar ve bir de rauflar varki onlarda mehdiyi yukarlarinda bulcaklar.
Rufailer ise Aşagilarinda bulacaklar.

Araf suresinde gecen iki taraf cennet ve cehennem ehli arasinda bir yerde yani arafdakiler ikisinide görürler ve onlara sorarlar umdugunuzu buldunuzmu diye cennet ehli umduklarini bulmuşlar fakat ceheennem ehli ise Allahin vaad ettigini bulmuşlardir.işte o gün bir müezzin nida eder Allahin laneti zalimlerin üzerinedir diye.
Ey nazim kibrisi sana sesleniyorumki senin müezzinlerinden birisi hayyelesselah ve hayyyelelfelah dedikten sonra
desinki
bu kurandaki ayet ile sabittir ve bu Rauf denktaş öldükten sonra söylenilcek olandir ve sag elini sag yanagina koysun ve araf suresinin 44 . cü ayetinde gecen yeri nida etsin müezzinin, üc gün ve üc gece ve yönünüde bunu söylerken zalimlerden tarafa cevirsin yani kibrisin enosis tarafina cevirsin ve ve nida etsin bu ayetle sabittir inanmayan bu ayetin cifirini cikarsin ebcedini cikarsin görecek bu zamana teallluk ettigini ispat edecekdir ve diyecegi ayette :
leanetullahi alezzalimiyn.
kainati alemde bunun yerini tespite gelince insan vucudunda midenin dişinda cenevi diye bir yer vardirki bu vücutta havada durur hic bir yer ile baglantisi yokdur ve bu geminin denizde yüzdügü gibi vucutta yüzer hani derler ya cenevim şişdi diye
işde cenevi bu kibrisin temsili misalidirki onu temsil eden bu yerde ümmülü kandilinin alevinin misalidir alevin oturudugu bir yer yokdur alev havada asili vaziyettedir.ümmü eymen annemizin vücudu paklarida kibrisin üzerinde asili vaziyette durmakdadir yani ey kafiler alabiliyorsaniz hadi uzaninda alin bakalim benim ninemin bir lafi vardi derdiki kazanda ye IRAFDA sican dolmasi var uzanda ye ey kafirler IRAFDA SICAN DOLMASI VAR HADI UZANINDA YEYIN BAKALIM. işde bu cenevi yahut canevi insan ruhunu teslim ettimiydi vücuttan dişari cikar işde meleklerin keseye kuyup götürdükleri şey bu canevidirinsanin yani sahibinin bütün yaptigi naneleri onun icinde yazilidir.
Kibrisa zarar veren dünyanin canevine zarar verir ne zaman kibrisi dünya yuttu o zaman dünyanin ömrü bitti ruhunu teslim etcek demekdir.öyle rauf denktaş ömrünü verdi kibrisi devlet olarak tanitmak icin oyasaki siz şimdi kibrisi devlet olarak tanimazsaniz bilinki o müezzin araf suresindeki laneti okuyunca göreceksiniz Allahin laneti nasilmiş hemde kimler lanete ugracakmiş.
Burdan yunanistani ve rumlari kafirler lanetli ilan ediyoruz sanmasinlar bu bütün kafirlere temsilendir yoksa sadece oradaki rumlar ve yunanlilar degildir kasit yani kibrisdaki rumlar bunu sanip böyle algilamasinlar bu nida edildikten üc gün sonra bu ayetin hükmü ortaya cikmaya başlayacakdir.
Burdan nazim kibrisiye seleniyorumki müzzinine mühlet ver eger insanlar daha kibrisi kabul etmezlerse o zaman üc gün o laneti okuyuversin yoksa eger kabul ederlerse daha o lanetin vakti gelmedi demekdir. o lanetin vakti ertelenir ve o zaman kiyametin sabahidirki işde onuda mehdi aleyhisselam okuyerecekdir.
Gelelim bir başka mesleyeki gecen hafta bir soru sormuşduk muhammed mustafa sallallahu aleyhi vesellem efendimiz miracdan geri dönerken nereye inmişdir diye
işde bunun cevabina gelince ikinci ümmünün evinin önüne inmişdir ümmü gülsümün evinin önüne inmişdir ve indigi yerde cigdem cicegi halkolmuşdur sari cigdem işde sari cigdem cibilliyatida yunus emre efendimizdirki o bir dervişdir varini yogunu allah yolunda sarfeden derviş yani derviş yunus.onun oldugu yerde taptuk emrenin asasini attigi yer ve yunusun onu yeşermiş olarak buldugu yer yani yunusun kondugu yer fakat bunu türkiyemizde bir cok yer bizde diye benimsemişler ve yunus emreye mezar yapmişlar fakat onun oldugu yerden kaynar sular fişkirir cünkü gökten burak inince oraya radyo aktif element olan uran madeni toplanmiş vaziyetteydi. yani kaplica sulari nasil isinir keşfeden bilim adami bu zamanin en iyi alternatif enerji yakitini keşfetti demekdir yani kaplica sisteminde uran atomu öyle atom reaktöründeki gibi falan tehlikeli bir sistemi yokdur cok basit bir mekanizmasi vardir onu keşfedin ve o artik ahir zamanda yakit olarak onu kullanalim kimse öyle odunlarin agacalarin cehennem odunu olmasindan razi degil kafirler biz böyle yancaksak demeye başladilar eger sizler mehdiye uyarsaniz yakin zamanda bilim adamlari bu sistemi cözecekler ve o zaman bizler cinlerin kafirlerini yakacagiz yani radyoaktif element ile isincaz yani odunlar cehenenem kütügü olmayacaklar velahasil kelam artik yeryüzü müslüman olursa odunlar yakilirmi o zaman elbbette yakilcak odun olmayacak.
Vaazimizin ikinci bölümü racfeye gelince
Racfe yani RAcfe Soldan saga dogru gelen frekans RA ve cfe frekansi yani yani bu iki defa olmuş ve iki ümmetin helaki ile sonlanmişdir Ad kavmi hud aleyhisselami inkar edince onlari racfe ve deprem tutmuş ve onlardan geri kalanlar deprem yikinca bu sefer kayalardan evler oyarak deprem kayalari yikmaz diye düşünmüşler ve yukardaki ayette gecen dünya hayatina dalip Allahin ayetlerini oyun eglence etmeye kalkinca o zaman da salih aleyhisselam o semud kavmine peygamber olarak yollanir ve onlarda deveyi kesince kayanin cocugu deveyi kesince onlarida o kayalarda oyduklari evlerinde yildirim ve racfe tuttu yani gök gürültüsü şeklinde bir frekans ve yildirim tuttuki evlerinde o racfeyi duyunca ölü olarayak yerlerinde donmuş vaziyette sabahladilar ve cenabi mevla issiz evleri kalmişdi buyuruyor.
yani öyle Allahin gazabindan kacan kurtulan diye birşey yok, yer altina siginaklar yer alti evleri inşa ediyorsunuz ey kafirler göreceksinizki Allahin azabindan yer altina girenlerde kurtulmayacak göküyüzüne kacariz diyenlerde kurtulmayacakdir eger siz kacarsaniz o zaman rabbimiz yine o racfeyi cagiracakdir ve racfe ötünce herkes donar kalir yerinde.
Ey kafirler bu azaba dücar olmamk icin müslüman olmak yeterlidirki müslüman olmak icinde ementü yeterli ementüyü okumak ve inanamakda böyle bir azaba dücar olmakdan dahami zor olaki böyle inkari seciyorsunuz sizler? ementü demek
Ben Allaha meleklerine kitapalarina peygameberlerine ahirete yani son güne kiyamete ve haşra ve kader cizgisine ve hayrinda şerrinde Allahdan olduguna ve muhammaed aleyhisselamin Allahin kulu ve elcisi olduguna inandim iman etttim demekdir bunu söylemek ve iman etmek bu kadarmi zorki semud kavmi gibi depremden kacip kayalara ev oymaya kalkiyorsunuz yani kayalara degilde yer altina evler oyuyorsunuz eger siz buna devam ederseniz korkarim bu ümmetin helakida racfe ile oluverir sismik bir frekans yani önce racfe ve deprem sonra racfe ve yildirim ile helak olursunuz.peygambwerimizin dedigi yeryüzünde üc yer cökecek demişdir işde o sizin milyonlar harcayip yatiginiz üc siginaginiz sismik bir frekans ile cökecek ve hepiniz helak olcaksiniz boşuna nefes tüketmeyin boşuna kacariz diye ümitlenmeyin bu dünya artik pisliklerden temizlencek ve pak temiz hale gelcek eger sizde tövbe ve pişmanlik sabunu ile yikanip ementü ile iman etmezseniz sizi o siginaKLARINIZDA RACFE YAKALAYIVRECEKDIR. bu böyle olmuşdur ve olacakdir da rasulullahin sözü olan yer batmasi vuku bulcakdir.
huzeyfe bin yemamenin anlattigi bir hadisde bir gün ebu bekr efendimiz sabah namazinda peygamberimizin birinci rakattaki kiratine yetişemez ve namaz sonrasi peygamberimiz ebu bekr nerde diye seslenir ebu bekr buyur ya rasulalah deyince birinci rekatta bana yetişemedinmi buyuru bunun üzerine ebu bekr efendimiz buyururlar ki ya rasulaullah birinci rekatta tekbir almişdimki elehami okuma sirasinda abdestimden şüphe hasil oldu abdest almak icin dişari cikarken cami kapisinda bir ses işittim arkama baktigimda altindan bir kabin asili oldugunu gördüm, icinde su vardi,su kardan beyaz baldan daha tatli idi, üzerine bir mendil örtülmüş idi, mendilin üzerinde la ilahe illallah Muhammedun Rasulullah Ebu Bekr Siddik yazili idi.Mendili kaldirip abdest aldim, yine mendili kabin üzerine örttüm sonra baktim gaib oldu,. Ondan sonra gelip size birinci rekatta yetişdim. dedi. Peygamberimiz S.A.V de buyurdu:
Ey Ebu Bekir Sana müjdeler olsun, ben namazda kiraati tamam ettigimde rukuya gidecektim o anda dizlerim tutuldu sen gelinceye kadar rukuya gidemedim Abdest suyunu veren Cebrail ,Mendili tutan mikail dizlerimi tutanda israfil idi Buyurdular.
Bu haftaki sünnetimize gelince abdest suyu dökmek cebrail sünneti havlu tutmak mikail sünneti ve namazi cemaat yetişsin diye birazcik kiraati uzatmak ve rukuyu geciktirmekde israfil sünnetidir . Rabbim bu meleklerin ahlaki olan sünnetlere ittibanizi artirisin bu ahir zamanda inşallahu rahman.
yukardaki yazdigimiz o lanet ayetini Allah rizasi icin bu sabah ezan okuyan ilk müezzin kim derseki hayyelesselahdan sonra sagina sesli veya kendi duycagi kadar leanetullahi alez zalimiyn gaalehu aduvena cebrail.(ki bu zalimler yahudilerin yahudilerden olanlardir ki onlar cebrail düşmanimiz derler)sonra sol tarafina dönüncede yine hayyalelfelahdan sonra kendi duyacagi kadar veya sesli leanatullahi alezzalmiyn bu zalimler derlerki kuran aliye incekdi cebrail yanildi derler.diye nida etsinler inşallah.
Allahin selami ve Rahmeti Muhammed mustafaya ve onun pak soyuna ve onun ehli beytine ve ashabina ve bütün peygamberlerin ve nebilerin meleklerin üstüne bizatihi cebrailin mikailin israfilin ve azrailin üstüne olsun. ve selam ve selamet müminlerin ve müminelerin üstüne olsun.

El fatiha maassalavat.
Başağaçlı Raşit Tunca


YEDi SIRRI (DOGRULTAN DÜZELTEN) 7 - 20.01.2012 VAAZI


YEDi SIRRI (DOGRULTAN DÜZELTEN) 7
20.01.2012 Cuma

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Subhanellezi esra biabdihi leylen minel mescidil harami ilel mescidil aksallezi barekna havlehu linuriyehu min eayatina, innehu hüvessemiul basiyr.
isra suresi -1-
Allahümme salli ala sahibul mirac.
Allahümme salli ala sahibul tac.
Allahümme salli ala sahibul hacerul muallak.
Allahümme salli ala sahibul burak.
Allahümme salli ala sahibu SADIKUL SIDDIK.
Allahümme salli ala sahibul Kibleteyn.
Yolculugumuza başliyoruz.
Yolculugumuz bulundugumuz yerden mekkeye ve orada bir miktar durup sonra mescidi aksaya oradanda sidretül müntehaya olacak!!!
insan oglunun tuttugu kullandigi veya yolu veya ameli yaptigi işi veya baktigi veya duydugu veya yedigi veya hayati bazen ters istikamete gidebilir ve bunlarin tekrar düzelmesi ve düzeltilmesi demek birinci olarak önce istikamet düzeltilir. yani önce insan yönünü düzeltmesi gerekir.
şimdi gelelim bir püf noktasina ve SIRRI ifşa etmege
herkes peygamberimizin mirac icin mekkeden mescidi aksaya yani şimdiki israil ve filistinin oldugu yere gettigini oradan bütün peygamberlere imamet ettigini ve sonra buragin gelidigini fakat burak gelince birden huysuzlandigini kişneyip kalkidigini yerinde durmadigini ve bunun üzerine cebrail aleyhisselamin buraga seslendigi ve dedigi: senin üzerine binecek olanlarin en hayirlisi karşinda duruyor ey burak sakin ol artik sallanip durma dedigi bunun üzerine buragin sakinleştigi ve ondan sonra peygamberimizin buraga binmek icin mescidi aksanin yanindaki kubbetül sahranin icinde kalan muallak taşina ciktigi ve ve buraga binmek icin kendini yukari dogru yükseltmesi üzerine muallak taşinin da peygamberimizle birlikte yükseldigi bunu gören muhammed aleyhisselamin o taşa sen dur dedigi ve bunun üzerine muallakda kaldigi o taş ve kayanin yani muallakda havada asili olarak kaldigi icin o taşada hacerul muallak veya mualla taşi denildigini duymuşsunuzdur.
Peygamber aleyhisselamin Hüzün senesi dedigimiz olaylarin başindan gecmeye başlamsi yani amcasi ebu talibin ve eşi hatice annemizin vefati ile onun istikameti bozulmuş sanki herşey tersine gider olmuşduki işde cenabi mevla onu mekkeden mescidi aksaya cebrail vasitasi ile götürdü ve oradanda burak ile mirac ettirdi kendi katina yüksellti yani peygamberimiz miracda yedi kat gökleri gecti ve sidretül müntehaya yükseldi. işde mekkeden mescdi aksaya gidiş bir cizgi ve oradanda yukari yükseliş ikinci cizgi ve ikinci cizgi şöyle ortasinda hafif bir ic bükeylik olacak şekildedirki işde bu şekil aynen latince yedi sayisi gibidir yedinin üst kismi ilk cizgisi mekkeden mescidi aksaaya olan kismi ve ve kubbetusssahranin üstündende sidretül müntehaya olan kismi yedinin bacagini oluşturuki.işde yedide öyle bir sir vardirki her kimin elinde olan bir nesne eger ters duruyor ise onu düzeltmek icin yapacagi döndürme işlemi aynen latince yedide 7 oldugu gibi önce soldan saga sonra diagonal olarak sag üst köşeden sol alt istikamete cevirince ters olan herşey düz hale gelir yani iki hareket ile ters olan herşey düzelir veyahut bazilarinda ise arapca yedi rakaminin sistemi kullanilir bundada düz cevirmek icin sol üst köşeden diagonal sag alt köşeye ve oradanda tekrar ayni nesneyi sol alt köşeden sol üst köşeye döndürerek ters olan nesne düz hale getirilir. (:=)) yani latincedeki V harfi arapcadaki 7 sayisini temsil eder.
Rabbim isra ve mirac mucizesi ilede muhammed aleyhisselamin ters giden işlerini asan eylemişdir ve onun mekkeden de medineye hicret etmesini vahyeylemişdir.Allah yolunda mallarini evlerini birakanlar ayeti ile müminlerede hicret farzi kifaye olmuşdur. işde mirac hicrettten bir bucuk sene önce miladi takvim ile ocak ayinin 20 ci gecesi olmuşdur yani zemherinin soguk gecesi inde olmuşdur yani bugün miracin seneyi devriyelerinin gecesi ve ve dünyanin kalan ömrünü artik siz hesap edin ay gün ve hatta saat olarak yani muhammed aleyhisselamin bundan sonra hicretine bir bucuk sene var demekdir ve ondan sonra medine devri yani mehdi zamani ve ondan sonra uhud harbi ve hamzanin şehit edilmesi ve mehdinin deccal ile karşilaşmasi ve ondan sonra hendek savaşi yecüc mecüc zamani ve ondan sonra islamin yayilmasi ve ve yeryüzünü kaplamasi ve ondan sonra muhammedin aleyhisselamin vefati yani mehdininde vefati ve ondan sonra halifeyi raşidin zamani ve ondan sonra hasan hüseyin ve katliam zamani armegedon zamani ve hüseyinin şehit edilmesi ve küvviret zamani yani güneşin dürülmesi zamani.
esteuzubillah
La yealemu gaibu illallah. Sadakallahul aziym.
Zaman kardelen cicegi zamani yani cigdem zamani
Sordum sari cigdeme anen baban varmidir
dedi derviş baba annem babam toprakdir.
Ey insanlik annesi babasi toprak olanin yaşasa yaşasa döncegi yer anasinin kucagi babasinin ocagidir yani toprak bizi bekler.
Vatanimiza iyi bakin ey türkler onu yaad ellere vermeyin ana topragi baba ocagi bizi bekler bir gün oraya dönecegiz . ama bugün amma yarin amma KIRK sene sonra. Biz döndükten sonra dört halife iki ehli beyt kalir meydanda ondan gayrisi kalmaz.
esteuzubillah
irci i ila rabbike raziyeten mardziyeh sadakallahul aziym.
emri gelmeden ey insanlik gelin islam olalim gelin müslüman olalim gelin hakka marbut kullar olalim.
Sibgatullahi el arvasi hazretleri buyurmuşlarki:
Korku, kalb hastaliklarini giderir. Fakat Sevgi, kalb hastaliklari ile birlikte küfrüde giderir.
sevgi sevenin suretini sevilenin suretine bile cevirir hata sevgi sevenin mezarini sevilenin mezarina yaklaştirir.
Duamiz odurki Mekkede medinede vefat etmek oradan vatanimiz Afyona götürülmek ve oradanda sidretül müntehaya ilhak raziyeten ve marziyeten olarak inşallahu rahman yani vefatimizda rabbim bizim hatalarimizi yanlişlarimizi o yedi hikmetini cizerek yani muhammed aleyhiselamin isra ve miracda cizdigi yolu cizerek mirac etmeyi bize ecelin nefesin tamam oldugu zamanda nasip ve müyesser kilsin inşallah haşrdada herkesin tadacagi muhammedin livaul hamd sancagi altina dogru memleketimiz Afyondan yörümeyi nasip eylesin. Rabbim Teala : kiyametin ve haşrin dehşetinden bizi ve sevdiklerimizi ve sevenlerimizi ve mümin ve mümineleri muhafaza buyursun inşallah.
Taha suresinin 61. ayetinde Rabbimiz buyuruyorki:
Musa Aleyhisselam dediki:
Allaha karşi yalan uyduran muhakkak hüsrana ugramiştir.
Ey ahir zamanin sihirbazlari kafirleri kaşifleri münkirleri münafiklari mücrimleri müfsitleri fasiklari müşrikleri zalimleri ve deccal ve ordusu ne kadar sihirbazlik yaparsaniz yapin bugün galibyet Allaha inananlarin olcakdir inşallah. firavunun sihirbazlarinin sihri onlara ve firavuna fayda etmedigi gibi sizin düşmanliginizda size fayda etmeyip size etmedigi gibi sizi bize karşi ayaklandiran deccal ve avenesinede fayda etmez ve deccalida azdiran şeytan ve hizbinede fayda etmeyecekdir muhakkak galibiyet müminlerin olacakdir inşallahu rahman.
Bu haftaki ögrencegimiz sünnete gelince Abdest alirken baş mehetmek farzdir fakat farz olan başi meshetemkdeki yöntemler üce ayrilir hanefide olan dörtte birini meshetmek yani el islatilir ve dörtparmakla birlikte sag elin ic kismi ile başin üst kismi meshedilir islatilir şafilerde dki sünnet olani ise başi mesh farz amma nasil mesh olcagi sünnetle sabittir ve şafilerde olanida başin üstünden bir paramkla dahi yapilcak olan bir mesh etmek şöyle başin ön ucuna hafice islak el ile dokunuvermek ve hanbeli ve malikilerde olan ise başin tamami meshedilmesi lazimdir ki onlarda da bu farza yakin sünnet yani vacibdir. yani gecenki vaazimida dedik vaciblere dikkat ederek bu kitlik vaktinden cikacagiz düzlüge dedik işde size bir vacip daha herkes bu günden itibaren hanbeli ve maliki mezhebini takliden başin tamamini meshetsin başin tamamini meshetmekde iki el ici ve dişi islatilir sonra e iki elin kücük parmaklari ile kulaklarin icine sokulur ve baş parmaklar ile kulaklarin dişi tutulur ve baş parmaklar kulak memesinin arka kismina konulur ve ve el döndürülerek kücük parmaklar kujlak icindeyken baş parmaklar kulagin arkasini mesheder ve sonra elin islak yeri müsteamel olmamiş olan ici kismi yani müsteamel demek bir defa kullanilmiş demekdir yani elin islak kisminda nereye kullandik sadece iki elin kücük parmaklari ve baş parmaklarini kullandik sonra klan üc parmaklar ile o iki parmak ayrilir ve üc parmak ortada acik kalir ve bu kullanilmamiş olan üc parmagin ici ile parmaklar başin ön tarafindan iki elin müstemel olmayan ücer parmagi uc uca getirilir ve parmaklarin ic kismi ile başin arkasina kadar meshedilir ve elin ayasi ve baş parmaklarin etli arka ic kisimlari ile kafanin arkadan başlayip yanlardan dogru öne dogru meshedilir ve en son olarakda elin müsteamel olmamiş kalan kismi o üc parmagin diş kismi ile boynumuza mesh verilir.Bu hem sünnet hemde farza yakin vacipdir. bu sistem aynen bir bugday tanesini andircak sekildedir yani kafanin üst kisminda iki elin birleştigi yer yani bugdayin yarilmiş kismi ve sonra yan kisimlar baş parmaklarinin etli kismlari gibi yani zaman bugdaylari cimlendirme zamanidir bugdaylar kar altinda cimlensin zamanidir bu sünnete ittiba ile bugdaylari cimlendirelim haydi. ahir zamanda unutulmuş sünnetleri eda eden ve ettirenlere büyük ecirler vardir ögreniniz ve sevdiklerinize ve tanidiklariniza ögretiniz amma yalniz sadece bu vakitlerde taklit edilecek hanbelideki vacip olan bu başa meshetme sünneti inşallahu rahman.
HAA hani soru sorcaz dediydik ya haydi sorumuzuda soralim şimdi herkes peygameber aleyhiselam isra gecesinde mekkeden mescidi aksaya gitti ve oradan hakkin katina burak ile götürüldü taaki sidretül müntehaya kadar fakat peygamber azimuşan efendimiz miracdan dönerken hangi yoldan inmişdir veya nereye geri inmişdir direk mekkeyemi yoksa tekrar mescdi aksayami yoksa daha başka bir mekanami? hadi şimdi tefekkür edin bakalim bir dahaki vaazimiza kadar.
Rabbim sevdiklerimizin sevenlerimizin mümin ve müminelerin işlerini habibin muhammed mustafanin ve onun isra gecesi ve bindigi buragi ve ve vardigi sidretül müntehasinin sirri olan yedi SIRRI ile dogrult düzelt asan eyle.
işleri yolunda gitmeyenlerin yapacigi zikire gelince el hadi ismi yolu bozuk kimselerebaşaksi tarafindan veya kendisi tarafindan yedi , onyedi, yirmiyedi,37,47,.....77veya 777 defa okunur ki rabbim yedi SRRI hikmetine yollarini asan eylesin dogrultsun düzeltsin inşallah

El fatiha maassalavat.
Başağaçlı Raşit Tunca